۲۳ ارد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۸
مدیرامور بین الملل شرکت نفت خبر داد

ماتادورها مشتری نفت ایران شدند

مدیرامور بین الملل شرکت ملی نفت با اشاره به صادرات نفت ایران به کشورهای جنوب غربی اروپا گفت: صادرات نفت ایران به اسپانیا براساس قرارداد یکساله آغاز شد.

به گزارش عیارآنلاین، سید محسن قمصری با اشاره به آغاز صادرات ۵۰۰ هزار بشکه نفت ایران به اروپا گفت: خوشبختانه صادرات نفت ایران به اروپا توسط نفتکش‌های اروپایی آغاز شده است.

وی با اشاره به صادرات نفت ایران به کشورهای جنوب غربی اروپا گفت: از جمله کشورهایی که نفت ایران را براساس قرارداد بلندمدت خریداری کرده‌اند اسپانیا و فرانسه هستند که صادرات به این دو کشور ادامه دارد.

به گزارش فارس پیش از قطع صادرات نفت ایران به اروپا کشور اسپانیا روزانه ۲۰۰ هزار بشکه نفت از ایران خریداری می کرد که از سال ۹۱ تا کنون به دلیل تحریم‌های نفتی هیچ نفتی از ایران به این کشور ارسال نشد.

مدیرامور بین الملل شرکت ملی نفت ایران چندی قبل اعلام کرده بود قراردادهایی که بعد از برجام بسته شده است همگی بلند مدت هستند اما به دلیل آنکه از عملیاتی کردن خرید نفت شرکت‌هایی که با آنها قرارداد بسته‌ایم اطمینان نداشتیم ابتدا شرط گذاشتیم که براساس قرارداد ابتدا یک محموله را بارگیری کنند و در صورت موفقیت، ادامه قرار داد اجرایی خواهد شد، قمصری ادامه داد خوشبختانه این کار توسط شرکت‌های اروپایی صورت گرفت و هم اکنون براساس قرارداد یکساله فروش نفت ایران به اروپا آغاز شد.

 منبع: فارس

تلگر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: