۲۵ ارد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۳
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد:

هزار و ۹۹ واحد در شهرک های صنعتی توسط بانک های عامل تملک شده اند

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در شانزدهمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان اعلام کرد: ۴۲ درصد اشتغال بخش صنعت کشور به صنایع کوچک اختصاص دارد.

به گزارش عیارآنلاین ،از سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران،« علی یزدانی» ضمن اشاره به اهمیت و نقش این کارگروه، هدف از تشکیل این نشست را معرفی طرح‌ها و اهداف این سازمان در راستای اقتصاد مقاومتی و تعیین و تکلیف واحدهای حاضر در کارگروه نام برد و افزود: از مجموع تعداد کل واحدهای مستقر در شهرکها و نواحی صنعتی کشور تعداد ۳۴۵۵۷ واحد صنایع کوچک می باشند که ۴۲ درصد اشتغال کشور را این صنایع به خود اختصاص داده اند.
معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران، واحدهای صنعتی که توسط بانکهای عامل تملک شده اند را یک هزار و ۹۹ واحد دارای پروانه بهره برداری در نواحی و شهرکهای صنعتی اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۲۵ درصد آنها به طور کامل تعطیل و ۷۵ درصد آنها عموماً زیر ظرفیت مشغول به فعالیتند.
مهندس یزدانی، استان هرمزگان را از استانهای مهم صنعتی کشور عنوان کرد و گفت: ۹۰۵ واحد صنعتی در استان هرمزگان مستقر هستند که از این تعداد ۸۵۵ واحد آن صنایع کوچک، ۲۴ واحد صنایع متوسط و ۲۶ واحد آن را صنایع بزرگ تشکیل می دهند.
این مقام مسئول در ادامه با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری و برنامه های دولت برای رونق بخشیدن به واحدهای کوچک و متوسط اظهار داشت: مسئولیت راه اندازی واحدهای تعطیل و همچنین تکمیل ظرفیت واحدهایی که زیر ظرفیت اسمی خود در حال فعالیت می باشند از دیگر ماموریت این کارگروه است که با همت و تلاش اعضاء این امر شدنی است.
وی دیگر ماموریت این کارگروه را، راه اندازی طرحهای بالای ۶۰ درصد عنوان کرد و گفت: از تعداد ۹۹ هزار و ۸۴۰ طرح صنعتی که جواز تاسیس آن توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت صادر شده است، یک هزار و ۲۸ طرح در استان هرمزگان مستقر هستند که از این تعداد ۲۸۸ طرح در شهرکها و نواحی صنعتی استان مشغول ساخت و ساز هستند.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران ادامه داد: از تعداد کل این طرح ها، برش استانی هرمزگان در طرحهای بالای ۶۰ درصد فیزیکی بالغ بر ۱۳۶ طرح است که ۱۳ درصد کل کشور را به خود اختصاص داده است.
وی همچنین خدمات حمایتی جدید صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک را شامل: ضمانت نامه شرکت در مناقصه و مزایده، ضمانت نامه حسن انجام کار، ضمانت نامه پیش پرداخت، ضمانت نامه کسور وجه الضمان، ضمانت نامه های گمرکی، ضمانت نامه های اعتبار خریدار جهت تامین مواد اولیه کالاهای پیش ساخته و ماشین آلات نام برد.
این مقام مسئول در پایان اظهار داشت: با توجه به پتانسیلها و ظرفیتهای موجود در استان و سیاستهای جدید دولت و پیگیری های مستمر استاندار محترم، قطعاً این استان یکی از استانهای بسیار مستعد برای توسعه صنعتی خواهد بود و می تواند نرخ بیکاری را در استان به حداقل برساند.

منبع: شاتا

تلگر

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: