مدارس غیردولتی بابت خدمات ویژه اجازه دریافت شهریه ندارند

مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش گفت:‌ مدارس غیردولتی باید شهریه مصوب را از خانواده‌ها دریافت کنند و مبلغ شهریه هر مدرسه در قرادادی که باید با خانواده‌ها منعقد کنند، مشخص است.

به گزارش عیارآنلاین، مجتبی زینی‌وند در پاسخ به این پرسش «نرخ شهریه مصوب مدارس غیردولتی از سوی آموزش و پرورش اعلام شده است اما برخی مدارس به بهانه فعالیت‌‌های مختلف از جمله اردو، هزینه غذا، سرویس و لباس،‌ مبلغ بسیار بالاتری از نرخ شهریه مصوب دریافت می‌کنند» اظهار داشت: مدارس غیردولتی موظفند صرفاً شهریه مصوب اعلام شده از سوی ادارات آموزش‌وپرورش را دریافت کنند.

وی افزود:‌ مدارس غیردولتی باید با خانواده‌ها قرارداد ببندند که مبلغ شهریه هر مدرسه در قرارداد آن مشخص شده است بنابراین بیشتر از شهریه تعیین شده نباید اخذ شود یعنی مدارس نمی‌توانند بابت خدمات ویژه، غذا و سرویس هزینه جدا از خانواده‌ها دریافت کنند.

مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش گفت:‌ مدارس غیردولتی برای برگزاری فعالیت‌های تابستانی باید از ادارات آموزش و پرورش مجوز بگیرند و در صورتیکه فعالیت آنها تأیید شده و از اداره کل مجوز بگیرند،‌ می‌توانند برای برگزاری کلاس‌های تابستانی اقدام کنند.

زینی‌وند ادامه داد: ستادهای نظارت بر ثبت‌نام و شهریه در مناطق ۱ تا ۶ آموزش و پرورش شهر تهران مستقر شده‌ است، خانواده‌هایی که بابت شهریه مدارس غیردولتی معترضند باید به ستادهای ثبت‌نام مراجعه کنند و تیم‌های بازرسی و نظارت به صورت روزانه از مدارس بازدید می‌کنند.

منبع: تسنیم

تلگر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: