کانون تربیت اسلامی خواستار شد: ورود موضوعات آموزش و پرورش به شبکه‌های پربیننده رسانه ملی

بیانیه کانون تربیت اسلامی خطاب به ریاست صدا و سیما// کانون تربیت اسلامی تقاضا دارد نسبت به ارتباط آموزش و پرورش و صدا و سیما تصمیم جدی اتخاذ و دستور فرمایید شبکه‌های پربیننده سیما، بهره‌گیری از ساختارهای مختلف تولیدی و تأمینی را پیرامون اجزاء و عناصر تحول بنیادین در آموزش و پرورش و مطالبات خانواده‌ها، در دستور کارخود قرار دهند.

کانون تربیت اسلامیبه گزارش عیارآنلاین، در نامه کانون تربیت اسلامی خطاب به رئیس جدید سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران آمده است: چنانکه  استحضار دارید ناکارآمدی نظام تعلیم و تربیت، هزینه سنگینی را متوجه دستگاه‌های مختلف اجرایی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی کشور کرده است اعم از ناتوانی در تقویت هویت ایرانی اسلامی دانش‌آموزان و دانشجویان و تعمیق اعتماد به نفس ملی و زمین‌گیر شدن بسیاری از اسناد مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی و قوانین اصلاح اجتماعی و منشور راهبردی اقتصاد مقاومتی.

روشن است که تحول بنیادین در ساختار غیر بومی دستگاه بزرگی مثل آموزش و پرورش مسئله‌ای نیست که به سادگی محقق گردد. تا شاخص‌ها و اهداف تحول، از بیان مردم و به عنوان مطالبه خانواده‌ها از نظام تعلیم و تربیت به گفتمان غالب تبدیل نشود، عزم ملی برای این امر مهم شکل نخواهد گرفت و تأیید می فرمایید که هیچ نهادی از ظرفیت رسانه ملی برای تحقق این مسئله برخوردار نیست.

در ادامه این نامه آمده است: مکاتبه و درخواست مشابه کانون پیرامون نقش‌آفرینی رسانه ملی در این عرصه طی سال‌های گذشته صرفاً منجر به ارجاع موضوع به یک رادیوی کم شنونده شد تا مسمای اعتنا محقق شده باشد!!.اکنون سازمان صدا و سیما چگونه باید متقاعد شود که این یک راهبرد فرابخشی و مربوط به سرنوشت نظام است؟ به نظر می‌رسد تصریح مقام معظم رهبری و تآکید مجدد معظم له در این زمینه حق مطلب را روشن ساخته باشد.

اگرچه حضرتعالی رهنمودهای مقام معظم رهبری به رسانه ملی در این زمینه را به خاطر سپرده‌اید اما به دلیل رسالت کانون تربیت اسلامی برای پیگیری اجرای سند تحول به نمونه‌هایی از این رهنمودها اشاره می‌شود:

صدا و سیما باید یک سرفصل کارى مخصوص آموزش‌ و پرورش داشته باشد؛ آدم‌هاى با فکر، بنشینند برنامه‌ریزى کنند(۹۵٫۲٫۱۳)
دستگاه‌های تبلیغی و رسانه‌ ملّی باید به کمک بیایند. حتّی گاهی پیشنهاد می‌شود که یک شبکه‌ صدا و سیما مخصوص این کار باشد که بتواند این موضوع را تبیین کند و تفهیم کند. این البتّه بستگی دارد به اینکه مسئولین آموزش و پرورش بنشینند با مسئولین صدا و سیما و آنها هم همراهی کنند.(۹۴٫۲٫۱۶)

با توجه به این ضرورت سرنوشت ساز، کانون تربیت اسلامی بمثابه یکی از مجموعه‌های متشکل از فرهنگیان نخبه و پیشکسوت کشور از جنابعالی تقاضا دارد نسبت به این مسئله خطیر تصمیم جدی اتخاذ و دستور فرمایید شبکه‌های پربیننده سیما، بهره‌گیری از ساختارهای مختلف تولیدی و تأمینی را پیرامون اجزاء و عناصر تحول بنیادین در آموزش و پرورش و مطالبات خانواده‌ها، در دستور کارخود قرار دهند. کانون نیز بدینوسیله آمادگی خویش را در زمینه‌ همکاری‌های لازم در جهت تولید محتوای برنامه‌های یاد شده اعلام می‌دارد.

منبع: فارس

تلگر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: