۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۳۱
ستاری خبر داد

مشاوره صادرات محصولات دانش بنیان توسط کریدورهای صادرات معاونت علمی ارائه می‌شود

ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور: کریدورهای صادرات معاونت علمی مشاوره‌های لازم را برای صادرات، بازارهای خاص، گرفتن CE به صورت روتین انجام می‌دهند.

به گزارش عیارآنلاین ،سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ، درباره تجاری سازی محصول شرکت های دانش بنیان گفت: بزرگترین مسئله ای که شرکت های دانش بنیان با آن درگیر هستند، بحث بازار است و برای گرفتن بازار در حوزه بین المللی باید به این مسئله توجه کرد که چه مجوزها و استانداردهایی لازم است که بتوانند در این عرصه فعالیت کنند.

وی تاکید کرد: یکی از مباحث مهم این است که یک شرکت دانش بنیان باید بداند چگونه می تواند جنس خود را صادر کند و بحث های مالی بحث های فرعی ماست.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در ادامه تاکید کرد: آنچه که ما می بینیم این است که تاکید زیادی می شود معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می تواند چه حمایت هایی از لحاظ مالی به شرکت های دانش بنیان کند و یا صندوق نوآوری و شکوفایی چه کمک هایی به این شرکت ها می کند، در صورتی که مهم تر از بحث مالی، دانش است.

وی در ادامه افزود: شرکت های دانش بنیان باید دانش این را داشته باشند که چگونه می توانند تجارت کنند، صادرات کنند و این دانش را به دست بیاورند که چگونه برای صادرات بین المللی استاندارد لازم را داشته باشیم.

ستاری در ادامه گفت: اینکه چه مجوزهای جهانی لازم است تا یک صادرات در عرصه بین المللی و در مواجهه با شرکت های خارجی شکست نخورد و رقابت مطلوبی باشد، اهمیت زیادی دارد؛ که خوشبختانه این اتفاق در کریدورهای صادرات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می افتد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: کریدورهای صادرات معاونت علمی مشاوره‌های لازم را برای صادرات، بازارهای خاص، گرفتن CE به صورت روتین انجام می‌دهند و راهنمایی‌های لازم را به شرکت‌ها ارائه می‌دهند تا چگونه محصولات خود را ثبت پتنت کنند.

منبع: خبرگزاری‌دانشجو

تلگر

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: