۲۴ ارد ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۰۷
معاون وزیرصنعت،معدن و تجارت:

۹هزار طرح صنعتی با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی درکشور در دست اجراست

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت:۹هزارو۳۲۵ طرح صنعتی با بیش از ۶۰درصد پیشرفت فیزیکی در کشور در دست اجراست.

به گزارش عیارآنلاین ، «علی یزدانی» عصر شنبه درنشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان، اظهار داشت: یکی از ماموریت های امسال در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی پایش طرح های یاد شده بوده که ۱۰درصد آن امسال می تواند به بهره برداری برسد.
وی ادامه داد: از ۸۷ هزار و ۶۵۹ واحد صنعتی دارای پروانه بهره برداری در کشور، ۳۷ هزار و۱۲۰ واحد در شهرک های صنعتی مستقرند و بنابراین نزدیک ۹۰ درصد صنایع کشور را بنگاه‌های کوچک و متوسط تشکیل می‌دهند.
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در این جلسه به اهمیت و نقش این کارگروه پرداخت و ادامه داد: با توجه به ساز و کار صنایع کوچک، ۴۲درصد اشتغال کشور را این صنایع به خود اختصاص داده اند.
یزدانی تاکید کرد: رفع موانع قانونی پیش روی سرمایه‌گذاری در شهرک ها و نواحی صنعتی و راه‌اندازی دوباره واحدهایی که از چرخه تولید خارج شده یا پایین‌تر از ظرفیت به کار و فعالیت مشغولند، از اولویت‌های سازمان است.
وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری و برنامه های دولت برای رونق بخشیدن به واحدهای کوچک و متوسط، اظهار داشت: مسئولیت راه اندازی واحدهای تعطیل و یا به ظرفیت رساندن واحدهای زیر ۵۰درصد چه در داخل شهرک ها و نواحی صنعتی و چه بیرون از آنها از دیگر ماموریت این کارگروه به عنوان کارگروه اصلی اقتصاد مقاومتی به شمار می آید.
این مقام مسئول تعداد واحدهای صنعتی که توسط بانک های عامل تملک شده اند را یک هزار و ۹۹ واحد دارای پروانه بهره برداری در نواحی و شهرک های صنعتی اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۲۵درصد آنها به طور کامل تعطیل و ۷۵درصد آنها عموما زیر ظرفیت مشغول به فعالیت هستند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: با رفع موانع قانونی پیش روی سرمایه‌گذاری در شهرک ها و نواحی صنعتی، باید واحدهای تملک شده از سوی بانک ها به چرخه تولید کشور بازگردند.
یزدانی، استان هرمزگان را از استان های مهم صنعتی کشور در حوزه سرمایه گذاری در بخش صنایع بزرگ کشور بیان کرد و افزود: ۹۰۵ واحد صنعتی در استان هرمزگان مستقر هستند که از این تعداد ۸۵۵ واحد آن صنایع کوچک، ۲۴ واحد صنایع متوسط و ۲۶ واحد آن را صنایع بزرگ تشکیل می دهند.

منبع: ایرنا

تلگر

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: