۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۲۷

تعطیلی کارخانجات روغن عاملی برای افزایش واردات

عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس با بیان اینکه تعطیلی کارخانجات روغن عاملی برای افزایش واردات است ،گفت: هزینه تولید کالای داخلی بایدکاهش یابد و ما قوانین صندوق توسعه ملی را تصویب کردیم تا از واحدهای تولید حمایت کنند.

به گزارش عیارآنلاین، حسین گروسی با اشاره به تعطیلی کارخانه های روغن،گفت:هزینه های  هنگفت  تولید  داخلی، واحدهای تولیدی را با مشکلات اقتصادی  روبرو کرده  است؛زیرا واحدهای تولیدی نمی توانند از عهده هزینه های تولید به نحو اقتصادی  برآیند و به همین علت دولت باید با قوانینی که دراختیار  دارد  هزینه های  تولید را کاهش دهد.

اجرای صحیح  قوانین  صندوق توسعه ملی مانع از تعطیلی  واحدهای  تولیدی در کشور

نماینده مردم شهریار،قدس و ملارد درمجلس شورای اسلامی  با  بیان اینکه اجرایی کردن قوانین صندوق توسعه ملی و جلوگیری از موانع تولید برای حمایت از فضای کسب و کار  تصویب شده است تا  پشتیبان واحدهای تولیدی  باشد،تصریح کرد: با اجرای صحیح  قوانین  صندوق توسعه ملی مانع از تعطیلی  واحدهای  تولیدی در کشور باشیم.

وی ادامه داد:حجم  واردات روغن  به کشور بالاست،بنابراین به جای تعطیلی  واحدهای تولیدی  باید در جهت حمایت  و افزایش توان  تولید روغن حرکت  کنیم  نه اینکه شاهد  تعطیلی واحدهای  قدیمی تولیدی در این عرصه باشیم.

گروسی افزود:تعطیلی  واحدها ی تولیدی ما را در زمینه واردات کالاهای همچون روغن وابسته تر می کند و این در حالی است که دولت  باید برای توسعه تولید داخلی،قوانین مصوب  را به نحو کارشناسانه ای  اجرایی کنند تا چرخه تولید افزایش  یابد و  در این راستا باید  تدابیری  اتخاذ شود که هزینه های تولیدکالای  داخلی درکشور کاهش یابد تا سرمایه گذاری در  راستای کالای ایرانی منطقی  و به صرفه باشد.

عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس با  بیا ن اینکه تعطیلی کارخانجات روغن ما را وابسته تر به  واردات می کند،تاکید کرد: واحد های  تولید روغن باید حمایت شوند؛زیرا ما در سال حجم وارداتی بالایی در زمینه روغن  داریم.

کارگران قدیمی‌ترین برند روغن نباتی ایرانی بیکار شدند

 به گزارش عیارآنلاین،در سال اقتصاد مقاومتی،به دلیل غیرشفاف بودن نظارت دولت بر واحدهای تولیدی و تأمین نیازهای پشتیبانی آن‌ها،کارخانه روغن نباتی قو در پایتخت در آستانه تعطیلی قرار دارد و ۳۰۰ کارگر آن بلاتکلیف مانده‌اند

همزمان با رکود حاکم بر بسیاری از واحدهای تولیدی در سطح کشور به ویژه در کلان شهرها، کارخانه روغن نباتی «قو» که طی سالیان متمادی به تولید روغن نباتی در پایتخت مشغول بوده است این روزها در شرف تعطیلی قرار دارد و حدود ۳۰۰ کارگر مشغول به کار در این کارخانه نیز در آستانه بیکاری قرار دارند.

همزمان با وضعیت نابسامان تولید این مجموعه، فشارهایی نیز از طرف شورای شهر و برخی نهادها مبنی بر آلایندگی این کارخانه وارد شده است اما در این میان تکلیف حدود ۳۰۰ کارگر فعال در این واحد تولیدی که برخی از آن‌ها نزدیک به ۲۰ سال سابقه کار در این کارخانه را دارند نامشخص است.

لازم به ذکر است که کارخانه قو یکی از اولین برندهای روغن نباتی در کشور بوده که سابقه ای طولانی در بخش تولید این کالا را داشته است.

منبع: خانه ملت

تلگر

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: