سال گذشته تعداد ورودی مدارس شاهد ۵۵ هزار نفر بود

کفراشی، مدیرکل شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش: سال گذشته تعداد ورودی مدارس شاهد ۵۵ هزار نفر بود/۱۴ درصد دانش‌آموزان کشور در مدارس شاهد‌، ایثارگران و طرح پراکنده شاهد تحصیل می‌کنند./ سال گذشته ۶۸ درصد ورودی مدارس شاهد را فرزندان ایثارگران تشکیل می‌دادند

به گزارش عیارآنلاین، محمدحسین کفراشی مدیر‌کل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش‌ و‌ پرورش از ارسال دستورالعمل جدید ثبت‌نام مدارس شاهد به استان‌ها خبر داد و اظهار داشت: ۱۴ درصد دانش‌آموزان کشور در مدارس شاهد‌، ایثارگران و طرح پراکنده شاهد تحصیل می‌کنند.

وی افزود: مدارس شاهد در سال ۶۵ به دستور امام(ره) و برای خدمت به خانواده‌های شهدا تأسیس شدند که در طول این سال‌ها، دوران‌ طلایی، ثبات و سراشیبی را تجربه کردند.

کفراشی با بیان اینکه بر اساس آیین‌نامه مدارس شاهد که در سال ۸۲ در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شد، مدارس شاهد باید به‌ عنوان ترویج‌کننده فرهنگ ایثار و شهادت به فعالیت خود ادامه دهند، گفت: به‌ همین منظور برای ادامه فعالیت مدارس شاهد، سامانه ثبت‌نام اینترنتی از سال گذشته راه‌اندازی شد.

وی اضافه کرد: سال گذشته ۶۸ درصد ورودی مدارس شاهد را فرزندان ایثارگران تشکیل می‌دادند و با این اقدام ۱۵ هزار ایثارگر در دوره‌های ابتدایی و متوسطه اول به مدارس شاهد اضافه شدند که در سال‌های گذشته از ثبت‌نام آنها جلوگیری می‌شد.

مدیرکل شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: سال گذشته تعداد ورودی مدارس شاهد ۵۵ هزار نفر بود که امسال پیش ثبت‌نام ۳۰۰ هزار نفر در مدارس شاهد پیش‌بینی می‌شود و هدف ما این است که هیچ فرزند ایثارگری بیرون از مدارس شاهد باقی نماند.

منبع: فارس

تلگر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: