همکاری ایران و کره جنوبی برای تولید موتورهای برقی

رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران بعد از امضای تفاهم نامه با شرکت «دیلیم موتور» کره جنوبی برای ایجاد شرکت مشترک با هدف تولید موتورهای برقی در ایران گفت: این شرکت مشترک علاوه بر تامین نیاز مصرف کنندگان داخلی، می تواند بخشی از نیاز منطقه را نیز تامین کند.

به گزارش عیارآنلاین ، به نقل از ایدرو منصور معظمی در حاشیه امضای تفاهمنامه میان سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و شرکت «دیلیم موتور» کره جنوبی اظهار داشت : این تفاهمنامه برای ایجاد شرکتی مشترک میان این دو مجموعه و تولید موتورهای برقی در ایران به امضا رسید.
معظمی گفت: تولید موتورهای برقی در ایران تاکنون انجام نشده است؛ سازمان گسترش به صورت مشترک یک شرکت با دیلیم موتور تاسیس و اقدام به ساخت موتورهای برقی خواهد کرد.
وی با بیان اینکه هشت میلیون دستگاه موتورسیکلت در کشور وجود دارد، گفت: ایران یک بازار بسیار جذاب برای تولید موتورسیکلت است اما برای ورود به بازار موتورسیکلت برقی لازم است شناخت بیشتری پیدا کنیم.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تولیدات این شرکت مشترک علاوه بر تامین مصرف کنندگان داخلی، می‌تواند بخشی از نیاز منطقه را نیز تامین کند؛ بنابراین یک فرصت بسیار خوب برای ایران و کره جنوبی است که بتوانند با مشارکت یکدیگر علاوه بر تامین بازار داخل، صادرات نیز داشته باشند.
وی ادامه داد: در این مرحله به دنبال شناخت بازار، نوع تکنولوژی و همچنین چگونگی همکاری هستیم و باید دو طرف در یک زمان کوتاه بتوانند این تفاهمنامه را به قرارداد تبدیل کنند.
** سه پیش نیاز برای ورود ۴۰ شرکت های خارجی به بازار ایران
معظمی با تاکید بر اینکه سیاست وزارت صنعت، باز کردن بازار ایران روی شرکت های خارجی نیست، گفت: این شرکت‌ها برای ورود به بازار ایران باید سه پیش نیاز و ویژگی لازم را مورد توجه قرار دهند.
وی افزود: نخستین شرط لازم همکاری در قالب مشارکت براساس تفاهم دوطرف و همچنین توجه کامل به ظرفیت‌ها و توانمندی های داخلی است. وی ادامه داد: در این رابطه شرکا و همکاران اقتصادی ما باید اقدام به ورود سرمایه به ایران کنند.

منبع: شاتا

تلگر

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: