دیرکرد در اعلام تعرفه‌ ها نتیجه‌ای جز افزایش خودسرانه آن از سوی پزشکان ندارد

عضو ناظر مجلس در شورای عالی نظام پزشکی، نسبت به تاخیر در اعلام تعرفه های پزشکی هشدار داد و گفت: به نظر می رسد ۱۲ تا ۱۵ درصد افزایش برای تعرفه های پزشکی مناسب است.

به گزارش عیارآنلاین، حمید رضا عزیزی فارسانی با تاکید بر ضرورت تعیین تکلیف تعرفه های پزشکی در سال ۹۵، گفت: بر اساس شنیده ها قرار است تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری، این تعرفه ها تعیین تکلیف شود که امید است این زمان به تاخیر نیفتد.

نماینده مردم اردل، کیار، کوهرنگ و فارسان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بدون شک عدم تعیین تکلیف تعرفه های حوزه پزشکی در وهله اول موجب سرگردانی بیماران می شود و آسیب جدی را به بخش بهداشت و درمان وارد می کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: اعلام تعرفه های پزشکی اگر به موقع صورت گیرد هم تکلیف جامعه پزشکی روشن می شود و هم مردم تکلیف خود را می دانند؛ بدون شک تاخیر در اعلام آن باعث تضییع حقوق بیمار و پزشک می شود.

وی یادآور شد: دیرکرد در اعلام تعرفه ها باعث می شود بعضی از پزشکان به صورت خودسرانه تعرفه ها را افزایش دهند که در این شرایط چندگانگی در حوزه سلامت رخ خواهد داد، از سویی دیگر با وجود بارها تذکر در مورد اعلام هرچه سریعتر تعرفه ها اما همچنان این موضوع با تاخیر مواجه شده است.

عزیزی فارسانی درباره میزان افزایش تعرفه ها، تاکید کرد: متناسب با تورم و شرایط اقتصادی کشور باید این تعرفه ها افزایش یابد، با توجه به اجرایی شدن طرح تحول سلامت، تعرفه های پزشکی باید به گونه ای افزایش یابد که متوسط تورم سالانه باشد لذا در تعیین آن، این شاخص از اهمیت زیادی برخوردار است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: به نظر می رسد ۱۲ تا ۱۵ درصد برای افزایش تعرفه ها مناسب است که البته بیمه ها نیز باید متعهد شوند تا این افزایش تعرفه را پوشش دهند.

بر اساس این گزارش، با وجود آنکه وزیر بهداشت اعلام کرد که تا اردیبهشت ماه وضعیت تعرفه های پزشکی مشخص می شود اما هنوز تعیین آن در هاله ای از ابهام وجود دارد.

منبع: خانه ملت

تلگر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: