۱۷ ارد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۶

تولید سالانه ۱۷ میلیون تن محصولات باغی در کشور/لزوم برخورد جدی با واردات میوه

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه امسال شرایط تولید میوه‌های تابستانه مطلوب است، از توزیع محصولات ممنوعه خارجی در بازار انتقاد کرد.

به گزارش عیارآنلاین، محمدعلی طهماسبی در واکنش به واردات غیرقانونی میوه به کشور که مجددا از سرگرفته شده است، اظهارداشت: ما به جد پیگیر این موضوع هستیم.
وی اضافه کرد: قرار بود ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز هر ماه جلسه‌ای با حضور سایر دستگاه‌های مربوطه از جمله وزارت جهاد کشاورزی و نیروی انتظامی برای بررسی این موضوع برگزار کند که امسال هنوز این جلسه برگزار نشده است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی اضافه کرد: باید با این مساله برخورد شود، در غیر این صورت «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» فقط در حد شعار باقی می‌ماند.
طهماسبی با تاکید بر اینکه میوه‌های ممنوعه خارجی نباید در بازار مصرف پخش شوند، گفت: براساس قوانین حفظ نباتات، این محصولات یا باید به مبدایی که از آنجا آمده‌اند، بازگردند یا اینکه معدوم شوند.
معاون امور باغبانی وزارت جهادکشاورزی با بیان اینکه ما هیچ‌گونه کمبودی در زمینه میوه‌های تابستانه نداریم، افزود: سرمازدگی‌های بهاره تاثیری بر تولید این محصولات نداشته، چراکه پراکنش این میوه‌ها در کشور زیاد است. به عنوان مثال اگر محصولات سردرختی در آذربایجان غربی آسیب ببینند، تولیدات گلستان این مساله را جبران خواهند کرد.
طهماسبی، میزان تولید محصولات باغی کشور را بیش از ۱۷ میلیون تن عنوان کرد و افزود: این تولیدات شامل مرکبات، سیب درختی، گلابی، هلو، شلیل و غیره است.

منبع: وزارت جهاد کشاورزی

تلگر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: