سرپرست دانشگاه فرهنگیان، تربیتِ معلّم طی دوره ­های چهارساله، دوساله و یک ساله از اهداف دانشگاه برشمرد

دکتر مهر محمدی سرپرست دانشگاه فرهنگیان با اشاره به برنامه­ های راهبردی توسعه ی دانشگاه و نیاز سالانه آموزش و پرورش به ۳۰ تا ۳۵ هزار نیروی جدید، تربیتِ معلّم طی دوره ­های چهارساله، دوساله و یک ساله را از اهداف دانشگاه برشمرد.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر مهرمحمدی سرپرست دانشگاه فرهنگیان شنبه  ۱۸ اردیبهشت، با حضور در جلسه ی هیأت امنای استان اردبیل به بحث و تبادل نظر  پیرامون برنامه های آتی دانشگاه فرهنگیان پرداخت و گفت: فلسفه هیأت امناء دانشگاه فرهنگیان، اهتمام مسئولان استانی برای تمرکز و ارتقای دانشگاه و قدرت بخشیدن به آن است.

وی در جلسه ی هیأت امنای دانشگاه فرهنگیان استان اردبیل با اشاره به نیازهای گسترده ­ی دانشگاه و عدم کفایت بودجه ی تخصیصی، خواستار اهتمام ویژه ی مسئولان استانی برای ارتقای سطح ساختاری و ورود ظرفیت استانی به پیکره ی دانشگاه شد.

دکتر مهر محمدی با اشاره به برنامه­ های راهبردی توسعه ی دانشگاه فرهنگیان و نیاز سالانه آموزش و پرورش به ۳۰ تا ۳۵ هزار نیروی جدید، تربیتِ معلّم طی دوره ­های چهارساله، دوساله  و یک ساله را از اهداف دانشگاه برشمرد.

وی با اشاره به پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان از بوم به بوم و ذکر تقسیم­ کشور به ۱۰ منطقه به صورتی که در هر منطقه تمامی رشته ­های مورد نیاز آموزش وپرورش وجود داشته و جابه­ جایی ­ها در سطح هر منطقه انجام پذیرد افزود: لزومی ندارد همه رشته ها در هر استان دایر باشند که با کیفیّت مطلوب مغایرت دارد.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان از تأسیس مجتمع های آموزشی وابسته به پردیس های هر استان در برنامه عملیاتی سال ۹۵ خبر داد و اظهار کرد:  رسالت این مجتمع ­ها آشنایی دانشجومعلّمان با محیط مدرسه است و از حضور اساتید دانشگاه برای تدریس در مجتمع ها بهره خواهیم برد.

همچنین دکتر نورمند مدیر امور پردیس ­های استان،  پیش از شروع جلسه ضمن خیرمقدم به اعضای هیأت امنا به ویژه دکتر مهرمحمدی، با ذکر عناوین دستور جلسه  مبنی بر مشکلات فضاهای آموزشی و سراهای دانشجویی، بازمهندسی پذیرش دانشجو معلم و مسائل کارورزی مطالبی در خصوص  تعامل با مدیران استانی بیان کرد.

در ادامه این  جلسه دکتر خدابخش، استاندار اردبیل و رئیس هیات امنای دانشگاه و ناصری نایب رئیس و مدیر کل آموزش و پرورش استان، نیز بر لزوم همکاری و تعامل برای تسهیل در امور دانشگاه فرهنگیان تاکید نمودند.

دکتر مهر محمدی در ادامه سفرهای استانی خود به اردبیل با حضور در مراسم  گرامیداشت هفته معلم و آموزش، با تبریک اعیاد شعبانیه، و قدردانی از سرپرستان پردیس ها در حسن انجام وظایف خویش و نمایندگان شورای صنفی دانشگاه فرهنگیان اردبیل  با اشاره به دیدار دانشجومعلمان ورودی۹۱  با مقام معظم رهبری در هفته ی معلّم و قرائت سوگندنامه معلمی، این اتفاق را فرخنده و مبارک دانست و ابراز امیدواری کرد: این حرکت پسندیده  در سالهای آتی ادامه یابد.

همچنین وی  در ادامه به خواسته های مطرح شده و پرسش های دبیران شورای صنفی پاسخ گفت.

گقتنی است در پایان مراسم بزرگداشت هفته معلم از اساتید نمونه ی استانی و استاد پیش کسوت برگزیده ی کشوری حجّت الاسلام جمال تعدیلی و دانشجو معلّمان  برتر علمی و فرهنگی  دانشگاه فرهنگیان اردبیل تقدیر شد.

منبع: دانشگاه فرهنگیان

تلگر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: