موافقت شورای عالی انقلاب فرهنگی با مدیریت آموزش و پرورش بر مهدهای کودک

دیمه ور، معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش: بند ۲ سیاست های مقام معظم رهبری درباره تحول در آموزش و پرورش است، آموزش و پرورش متولی امر تحول از بدو تولد، مهدکودک، پیش دبستانی تا دانشگاه است./ وظیفه حاکمیتی آموزش و پرورش برای مدیریت پیش دبستانی است در سال جدید شورای انقلاب فرهنگی با مدیریت مهد کودک که باید با آموزش و پرورش باشد، موافقت کرد باید منتظر ماند تا این موضوع تصویب شود.

به گزارش عیارآنلاین، محمد دیمه ور اظهار کرد: برنامه اصلی و تمرکز ما مدیریت یکپارچه پیش دبستانی است تا مجوزهایی را که سازمان های مختلف می دهند، بررسی کنیم. برای اجرای مدیریت یکپارچه در دوره پیش دبستانی، ضوابط به استان ها ابلاغ و تذکر داده شده است.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش گفت: سال گذشته ۵ هزار مرکز پیش دبستانی از بهزیستی مجوز داشتند، اما باید از این به بعد منبع صدور مجوز آموزش و پرورش باشد.
وی همچنین عنوان کرد: اگر مدیریت یکپارچه باشد نابه ساماندهی ارائه خدمات دوره پیش دبستانی مدیریت خواهد شد.
دیمه ور افزود: بند ۲ سیاست های مقام معظم رهبری درباره تحول در آموزش و پرورش است، آموزش و پرورش متولی امر تحول از بدو تولد، مهدکودک، پیش دبستانی تا دانشگاه است.
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش گفت: وظیفه حاکمیتی آموزش و پرورش برای مدیریت پیش دبستانی است در سال جدید شورای انقلاب فرهنگی با مدیریت مهد کودک که باید با آموزش و پرورش باشد، موافقت کرد باید منتظر ماند تا این موضوع تصویب شود.
وی ادامه داد: سال گذشته سامانه ای در بهزیستی در مدارس غیردولتی ایجاد شد و ۵ هزار مرکز پیش دبستانی ثبت نام کردند این ۵ هزار مرکز از تسهیلات ویژه در صدور مجوز و هدایت و همراهی برخوردارند.
دیمه ور خاطرنشان کرد: از مجموع ۱۲ هزار مرکز پیش دبستانی که باید از آموزش و پرورش مجوز ادامه فعالیت بگیرند، ۷ هزار مرکز بلاتکلیف بوده و باید در خواست خود را برای صدور مجوز به آموزش و پرورش اعلام کنند.

منبع: پانا

تلگر

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: