فعالیت ۷ هزار طلبه خواهر در مدارس دخترانه

کفاش، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش ما از حضور ۱۴ هزار و ۸۰۰ روحانی برادر و ۷ هزار طلبه خواهر در امر برگزاری نماز جماعت استفاده می کنیم و نکته بسیار مهم در این رابطه این است که ۲۵۰ نفر از ائمه جمعه و نمایندگان ولی فقیه در هفته یک روز در واحدهای آموزشی سراسر کشور حضور پیدا کرده و نماز جماعت را اقامه می نمایند./ حضور ۶۵ هزار معاون پرورشی و تربیت بدنی و ۳۵ هزار معلم دینی و قرآن در واحدهای آموزشی کشور

به گزارش عیارآنلاین، حمیدرضا کفاش در تشریح فعالیتهای قرآنی این معاونت اظهار کرد:سال گذشته ۶۰۰ مرکز دارالقرآن در سطح کشور فعالیت داشتند که این رقم در سال ۹۵ به ۷۰۰ مرکز ارتقاء پیدا  خواهد کرد. حضور فعالان قرآنی و تربیت نخبه های قرآنی از مهمترین اهداف فعالیت این مراکز است.

تربیت ۵ هزار نیروی قرآنی

وی افزود: سیاست ما تربیت ۵ هزار نیروی متخصص قرآنی از میان همکاران پرورشی و تربیتی است که در این رابطه دوره های لازم را فرا گرفته اند. دنبال ایجاد تحولی عظیم در زمینه تربیت نخبه قرآنی با توجه به منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی)هستیم.
فعالیت ۱۰۰ هزار مربی تربیت بدنی، معاون پرورشی و معلم دینی و قرآن
کفاش به حضور ۶۵ هزار معاون پرورشی و تربیت بدنی و ۳۵ هزار معلم دینی و قرآن در واحدهای آموزشی کشور اشاره کرد و افزود: مجموعه عوامل آموزش و پرورش در کنار این عزیزان مسئولیت نظارت بر رفتار و تربیت دینی دانش آموزان را بر عهده دارند.
فعالیت ۷ هزار طلبه در مدارس دخترانه
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در زمینه برگزاری نماز جماعت در واحدهای آموزشی تصریح کرد: ما از حضور ۱۴ هزار و ۸۰۰ روحانی برادر و ۷ هزار طلبه خواهر در امر برگزاری نماز جماعت استفاده می کنیم و نکته بسیار مهم در این رابطه این است که ۲۵۰ نفر از ائمه جمعه و نمایندگان ولی فقیه در هفته یک روز در واحدهای آموزشی سراسر کشور حضور پیدا کرده و نماز جماعت را اقامه می نمایند.
وی در مورد دفتر همکاریهای وزارت آموزش و پرورش و حوزه علمیه قم گفت: در این راستا با همکاری خوب حجت الاسلام ملکی و حضور روحانیون حوزه علمیه قم در واحدهای آموزشی برنامه های تربیتی و دینی جهت دانش آموزان اجرا می شود.
اجرای طرح مبین
کفاش به همکاری وزارت آموزش و پرورش و ستاد اقامه نماز کشور اشاره کرد و گفت: در این راستا طرح مبین برای آموزش مدیران  واحدهای آموزشیدوره متوسطه اول و ائمه جماعات با حضور ۴۵۰۰ نفر برگزار شد که حجت الاسلام قرائتی و اساتید دانشگاه و حوزه این دوره را مدیریت کردند.
جشن تکلیف دانش آموزی
وی در رابطه با برگزاری جشنهای باشکوه تکلیف در سراسر کشور اظهار کرد: از یک ماه پیش از برگزاری هر جشن تکلیف در مراکز استانها دانش آموزان در کلاسهایی با اصول صحیح قرائت نماز و مرجع شناشی شرکت کردند و در تهران نیز مراسمی بزرگ در مصلی امام خمینی (ره) برگزار شد .
اعزام ۶۲۰ هزار دانش اموز به اردوهای مختلف
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش به آمار اردوهای دانش آموزی در سال ۹۴ اشاره کرد و گفت: اعزام ۱۲ هزار دانش آموز دختر به اردوی زیارت اولی ها به مشهد ، اعزام ۸ هزار دانش آموز با والدین خود در عتبات عالیات و اجرای کاروانهای راهیان نور با شرکت ۶۰۰ هزار دانش آموز بخشی از این اردوها بود.
برنامه های سال ۹۵
کفاش ، ضمن تقدیر از مجموعه عوامل وزارت آموزش و پرورش و همکاران خود درواحدهای آموزشی سراسر کشوردر زمینه برگزاری طرح اوقات فراغت در تابستان ۹۵ اظهار کرد:با بهره مندی از ۲۰ هزار پایگاه تابستانی ، ۶۵۰ مرکز دارالقرآن و ۲ هزار کانون فرهنگی و تربیتی و اردوگاه و با توجه به در پیش رو بودن ماه مبارک رمضان  و اجرای برنامه های متنوع ،سعی در پربار نمودن و غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان داریم.

منبع: پانا

تلگر

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: