۱۹ ارد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۴

وام ۱۶۰ میلیون تومانی مسکنی که دوای درد رکود نیست/میزان اقساط تسهیلات با درآمد مردم تناسبی ندارد

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه راهکارهای مانند وام ۱۶۰ میلیون تومانی بخش مسکن را از رکود خارج نمی کند،گفت:وام های مانند تسهیلات ۱۶۰ میلیون تومانی مسکن با سود و میزان اقساط بالا، مشکل تامین مسکن را حل نمی کند.

به گزارش عیارآنلاین ،سیداحسن علوی ،در خصوص وضعیت مسکن گفت: برای خانه دار کردن مردم باید واقعیت های درآمدی اکثریت خانوارهای ایرانی را لحاظ کرد.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در بخش مسکن مشکلات زیادی وجود دارد و دولت در این رابطه تاکنون اقدام مشخصی انجام نداده است.

این نماینده مردم درمجلس نهم افزود:جمعیت قابل توجهی جوان در کشور وجود دارد که باید برای تقاضای مسکن این قشر برنامه ریزی عملیاتی شود.

بخش محدودی از جامعه می تواند از تسهیلات ۱۶۰ میلیون تومانی استفاده کند

علوی افزود:میزان اقساط وام  ۱۶۰ میلیون تومانی خرید مسکن، ماهانه بیش از ۲ میلیون تومان ،درنظر گرفته شده این در حالی است که این موضوع با درآمد کم جوانان تناسبی ندارد و حتی بسیاری از جوانان بیکار هستند.

وی با بیان اینکه ارائه وام های مانند تسهیلات ۱۶۰ میلیون تومانی مسکن با سود بالا و میزان اقساط بالا، مشکل تامین مسکن را حل نمی کند، گفت: باید سود تسهیلات متناسب با تورم باشد و نباید فراموش کرد تنها بخش محدودی از جامعه می تواند از این نوع تسهیلات استفاده کند.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی یادآور شد:برنامه ریزیها برای خانه دارکردن مردم باید با میزان درآمد خانوارها تناسب داشته باشد و نباید فراموش کرد راهکارهای مانند وام ۱۶۰ میلیون تومانی بخش مسکن را از رکود خارج نمی کند.

منبع:خانه ملت

تلگر

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: