۱۸ ارد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۱
نیمه نخست امسال

ظرفیت ذخیره سازی فرآورده های نفتی به ١٣ میلیارد لیتر می رسد

ظرفیت ذخیره سازی فرآورده های نفتی در نیمه نخست امسال به حدود ١٣ میلیارد لیتر می رسد.

به گزارش عیارآنلاین، مدیر مهندسی و اجرای طرحهای شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در آخرین روز از برگزاری نمایشگاه بین المللی صنعت نفت گفت: پارسال با بهره برداری از سه انبار ماهشهر، ملایر و شیراز در مجموع بیش از ۵٣٠ میلیون لیتر به ظرفیت ذخیره سازی فرآورده های نفتی کشور اضافه شد.

عبدالله ملاباقر ظرفیت ذخیره سازی در انبارهای ماهشهر و ملایر را به ترتیب ٣٠٠ میلیون لیتر و ۶٨ میلیون لیتر اعلام و اظهار کرد: ظرفیت ذخیره سازی فرآورده های نفتی در انبار شیراز نیز ١۶٨ میلیون لیتر است.

وی گفت: انبار بیرجند به ظرفیت ١٠٠ میلیون لیتر و انبار ارومیه به ظرفیت ١٢٠ میلیون لیتر در نیمه نخست امسال به بهره برداری می رسند.

ملاباقر تصریح کرد: با بهره برداری از این ٢ انبار به ظرفیت کلی ٢٢٠ میلیون لیتر، ظرفیت ذخیره سازی فرآورده های نفتی شامل بنزین، نفت گاز، نفت سفید و نفت کوره به حدود ١٣ میلیارد لیتر خواهد رسید.

وی همچنین درباره پروژه های ساختمانی گفت: ساختمانهای اداری تربت حیدریه پارسال به بهره برداری رسیدند و امسال نیز ساختمانهای اداری اصفهان و بوشهر در نیمه نخست سال به بهره برداری می رسند.

ملاباقر از بهره برداری خط لوله ١۶ اینچ انتقال فرآورده به طول ۴,۵ کیلومتر در نیمه نخست  امسال خبر داد.

وی نیاز بودجه ای امسال شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران را برای پیشبرد طرحهای تعریف شده، ٣٨٠ میلیارد تومان برآورد و تصریح کرد: انتظار می رود با تامین بموقع منابع مالی، طرحهای تعریف شده و در دست اجرا با شتاب بیشتری انجام شوند.

منبع: شانا

تلگر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: