اختصاص۲هزار میلیارد ریال برای وام ازدواج

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور گفت: دو هزار میلیارد ریال از منابع این صندوق در سال جاری صرف ارائه تسهیلات مالی ازدواج به زوج های جوان می شود.

به گزارش عیارآنلاین ،اصغر نورالله زاده بعدازظهر سه شنبه در حاشیه نشست شورای هماهنگی مدیران دستگاه های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: این تسهیلات با شرایط آسان در اختیار متقاضیان دریافت وام ازدواج قرار می گیرد.
وی با بیان اینکه امسال بین یک تا یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال از منابع صندوق کارآفرینی امید نیز صرف ارائه تسهیلات اشتغال زایی می شود، اظهارکرد: این تسهیلات در اختیار بنگاه های اقتصادی خرد و کوچک قرار می گیرد.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید یادآور شد: معمولا ۹۰ درصد از منابع این صندوق صرف ارائه تسهیلات مالی در زمینه خوداشتغالی و باقی به وام های ازدواج اختصاص می یابد.
نورالله زاده با بیان اینکه امسال ورودی جدیدی برای منابع مالی صندوق کارآفرینی امید پیش بینی نشده است، گفت: منابع سال جاری این صندوق از محل بازگشت اقساط سال های گذشته تامین می شود.
وی در ادامه از برنامه ریزی برای ایجاد صندوق های محصولی زیرمجموعه صندوق کارآفرینی امید در سال جاری خبر داد و افزود: با توجه به وجود اشکال در تامین نظام مالی مربوط به بنگاه های اقتصادی، تلاش داریم تا با ایجاد این صندوق ها بویژه در صنایع و تولیداتی که در آنها دارای مزیت هستیم، مشکل نقدینگی بنگاه های اقتصادی را تا حد بضاعت برطرف کنیم.
نورالله زاده با بیان اینکه با ایجاد صندوق های محصولی مانند صندوق چرم، سنگ و صنایع دستی، صندوق کارآفرینی امید به تدریج از شعبه داری فاصله می گیرد، افزود: صندوق های محصولی کار تامین مالی برای زنجیره تولید هر محصول و کالا را برعهده می گیرد

منبع: ایرنا

تلگر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: