۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۳
معاون وزیر نفت خبر داد

۱۰۰ قرارداد در زمینه بومی سازی ۱۰ کالای راهبردی صنعت نفت امضا می‌شود

برای بومی سازی ۱۰ گروه کالای راهبردی صنعت نفت تاکنون ۳۸ قرارداد امضا شده و تعداد این قراردادها در آینده ای نزدیک به ۱۰۰ قرارداد خواهد رسید.

به گزارش عیارآنلاین، رکن الدین جوادی در افتتاحیه بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران که با دو روز تأخیر در روز سوم برگزاری این نمایشگاه برگزار شد، اظهار داشت: نمایشگاه امسال با پیام توسعه شتابان خودکفایی در صنعت نفت کار را آغاز کرده و این فرصت ایجاد شده تا در شرایط پسابرجام شرکت های خارجی حضور بیشتری در نمایشگاه نفت ایران داشته باشند.

وی افزود: حضور شرکت های خارجی در نمایشگاه امسال با رشدی ۶۴ درصدی نسبت به سال گذشته همراه بوده و تعداد پاویونهای خارجی با رشدی ۹۰ درصدی از ۶ پاویون به ۱۱ پاویون رسیده است.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران اذعان داشت: در دو روز گذشته از ۲۰۰ غرفه شرکت های خارجی بازدید کردم و قریب به اتفاق شرکت های خارجی که می توان گفت بیش از ۸۵ درصد آنها را شامل می شود بر این مسئله اذعان داشتند که حضورشان در بازار ایران صرفا با سرمایه گذاری مشترک و انتقال فناوری و دانش فنی ممکن خواهد شد.

وی ادامه داد: قدم نیکی که در صنعت نفت برداشته شده در بومی سازی ۱۰ گروه کالایی راهبردی صنعت نفت کشور است که در این زمینه تاکنون ۳۸ قرار داد منعقد شده و تعداد قراردادها به ۱۰۰ قرارداد در آینده ای نزدیک خواهد رسید.

منبع: تسنیم

تلگر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: