۱۷ ارد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۱
مدیرعامل شرکت ملی نفت خواستار شد

تسهیل حمایت بانک‌ها از سازندگان داخلی صنعت نفت و محدودیت واردات/ خارجی‌ها توانایی سازندگان ایرانی را پذیرفته‌اند

مدیرعامل شرکت ملی نفت از تسهیل حمایت بانک‌ها از سازندگان داخلی صنعت نفت و محدودیت واردات کالاهای خارجی خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، رکن‌الدین جوادی در مراسم افتتاحیه بیست و یکمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی پیام نمایشگاه امسال را توسعه شتابان خودکفایی دانست و گفت: بعد از برجام حضور شرکت‌های خارجی در نمایشگاه ۶۴ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته و تعداد پاویون‌های خارجی هم با افزایش ۹۰ درصدی از ۶ به ۱۱ پاویون رسیده است.

وی تصریح کرد: خارجی‌ها پذیرفته‌اند که ایران امروز با گذشته متفاوت است. صنعتگران ما توانمندی‌های ویژه‌ای پیدا کرده‌اند و سیاست‌های نظام و دولت و وزارت نفت باعث شده خارجی‌ها متوجه شوند که حضور آنها در ایران صرفا با سرمایه‌گذاری مشترک و انتقال دانش نفی ممکن خواهد بود و در بیش از ۲۰۰ شرکت خارجی که شخصا بازدید کردم ۸۵ درصد این باور را پیدا کرده بودند.

جوادی گفت: برای ساخت ۱۰ قلم گروه کالایی ۱۰۰ قرارداد طراحی شده که ۳۸ قرارداد منعقد شده است و هدف آنها ساخت کالاهای استراتژیک و پرمصرف روسطحی و زیرسطحی از جمله مته‌ها، موتورها، شیرها، لوله‌های بدون درب، لوله‌های CRA  و ماشین‌های دوار خواهد بود.

وی به قراردادهای توسعه دانش فنی و حضور دانشگاه‌ها و موسسات دانش‌بنیان در بالا دست و پایین دست صنعت نفت اشاره کرد و گفت: با تسهیل حمایت بانک‌ها از سازندگان داخلی و محبوبیت ورود کالاهای خارجی به نهادینه شدن ساخت داخل در راستای اقتصاد مقاومتی کمک خواهد شد.

 منبع: فارس

تلگر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: