۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۲

طرح‌های کلان ملی متناسب با اقتصاد مقاومتی شناسایی می شوند/ سال گذشته هیچ بودجه اختصاصی به طرح های کلان ملی داده نشده است

وزیر علوم از ماموریت‌گرا شدن دانشگاهها در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی و ارتقای کیفیت آموزش عالی بر مبنای طرح آمایش خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین ،محمد فرهادی وزیر علوم در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه همکاری مشترک کمیته پدافند غیرعامل وزارت علوم و سازمان پدافند غیرعامل کشور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بین ۸ تا ۱۲ دانشگاه کشور در بین ۵۰۰ تا ۷۵۰ دانشگاه برتر و معتبر دنیا و بیش از ۲۰۰ استاد و اندیشمند ایران جزو دانشمندان ۱ درصد برتر دنیا قرار گرفتند.

وی ادامه داد: خوشبختانه در حوزه علمی و توجه به امر فناوری دانشگاهها و در کل، کشور ما رشد خوبی را داشته است و امیدواریم بیشتر شود. نتیجه این رشد تاسیس شرکتهای دانش بنیان و پارکهای علمی و فناوری است.
وزیر علوم با اشاره به برنامه های پیش بینی شده در سال جاری اظهار داشت: در زمینه ارتقا و ساماندهی آموزش عالی، تکمیل زیرساخت های علمی بخصوص تجهیز آزمایشگاه های مرکزی و پذیرش دوره های تحصیلات تکمیلی به ویژه در رشته های جدید که بین رشته‌ای‌ها نیز مورد توجه هستند، در طرح آمایش عالی به طور جدی دنبال می‌شود.
فرهادی درباره اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: همان گونه که سال گذشته برنامه‌های اقتصاد مقاومتی وزارت علوم در شورای اقتصاد تایید و تصویب شد، امسال هم برای ستاد اقتصاد مقاومتی چند طرح را پیشنهاد دادیم که در کمیته‌ها به تصویب رسیده و امیدواریم به زودی ابلاغ شود.
وی افزود: یکی از این طرح و اقدامات، ارتقای کیفیت و حرکت به سمت ماموریت‌گرا شدن دانشگاه ها و تامین تجهیزات و امکانات علمی است که مراکز ما بتوانند کارهای تولیدی بیشتری را به ثمر رسانده و ارائه کنند.

منبع: باشگاه‌خبرنگاران

تلگر

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: