ایجاد پارک های خصوصی علم و فناوری در کشور

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان این که هم اینک ۳۸ پارک علم و فناوری در کشور فعالیت دارند، گفت:‌این وزارتخانه به دنبال ایجاد پارک های خصوصی علم و فناوری در کشور است.

به گزارش عیارآنلاین ،محمد فرهادی چهارشنبه در جمع فعالان عرصه علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان استان فارس در محل پارک علم و فناوری این استان در شیراز افزود:‌ متقاضیانی برای تاسیس پارک های خصوصی علم و فناوری درخواست خود را ارائه کرده اند و جهت گیری وزارت علوم برای تحقق این امر است.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان این که تبدیل دانش به ثروت ماموریت پارک های علم و فناوری است گفت:‌ از میان افزون بر دو هزار شرکت دانش بنیان کشور، بیش از ۵۸۵ شرکت دانش بنیان در پارک های علم و فناوری کشور مستقر هستند.
فرهادی با اشاره به فعالیت مراکز مختلف رشد فناوری در پارک های علم و فناوری گفت:‌ از آنجا که همه علوم انسانی، تئوری نیست و بسیاری از علوم این حوزه کاربردی است و باید در محیط های صنعتی به کار گرفته شوند و از این رو،‌ نیازمند ایجاد مراکز رشد علوم انسانی در کشور هستیم.
وی ادامه داد:‌تجاری سازی محصولات،‌ نیازمند به کارگیری علوم انسانی است و در صدد ایجاد این مراکز رشد هستیم.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در ادامه با تاکید بر ضرورت تحقق دانشگاه های کارآفرین در کشور گفت:‌ارتباط دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری در کشور تسهیل خواهد شد.
وی همچنین اظهار کرد:‌کارگروه پژوهش و فناوری به بزودی در استان ها به ریاست استاندار تشکیل می شود.
فرهادی با تاکید بر زمینه سازی فعالیت شرکت های دانش بنیان گفت:‌ باید در مناقصه های دستگاه ها، اولویت به شرکت های دانش بنیان داده شود.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که در ثبت اختراع عقب هستیم و در سال ۹۴ افت نسبی داشته ایم، اظهار کرد: این همه کارفناورانه و خوب در کشور باید مراحل ثبت و تاسیس شرکت برای تحقق آنها طی شود.
فرهادی از فعالیت های دانش بنیان به عنوان پایه و اساس تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی یاد کرد و گفت:‌ باید برای تامین نیازهای کشور و حل مشکلات از شرکت های دانش بنیان حمایت کنیم.
وی ادامه داد:‌بر این باور هستیم که دولت باید برای حمایت از فعالان عرصه علم و فناوری تسهیلات بگذارد و امکانات و حمایت از شرکت های دانش بنیان داشته باشد اما توقع داریم که باید شاهد سرمایه گذاری بخش خصوصی نیز باشیم.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری چهارشنبه پس از بازدید از نمایشگاه دستاوردهای محققان و نخبگان فارس در عرصه فناوری، در جمع فعالان این عرصه حضور یافت.
محمد فرهادی چهارشنبه در آغاز سفر به شیراز در چهارمین کنگره بین المللی کاشت حلزون شنوایی سخنانی ایراد کرد.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی دولت

تلگر

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: