قادری‌فر خبر داد

رشد ۲۵ درصدی تعداد شرکت‌های حاضر در نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی/پیش‌بینی فروش ۱۵۰ میلیارد تومانی

مدیرکل دفتر تجاری سازی معاونت علمی از رشد ۲۵ درصدی تعداد شرکت‌های حاضر در نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی خبر داد و گفت:‌ پیش‌بینی می‌کنیم امسال خرید قطعی از این نمایشگاه به ۱۵۰ میلیارد تومان برسد.

به گزارش عیارآنلاین ،اسماعیل قادری‌فر مدیرکل دفتر تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت:‌ نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی امسال دوره بلوغ و موفقیت خود را برای موضوع تحریک تقاضا و بازارسازی در زمینه محصولات و تولیدات دانش‌بنیان به درستی به منصه ظهور گذاشته است.

وی افزود: در نمایشگاه امسال شاهد رشد حداقل ۲۵ درصدی حضور شرکت‌ها نسبت به سال گذشته بودیم به طوری که ۳۲۵ شرکت دانش‌بنیان در این نمایشگاه حضور یافته و بیش از ۱۰ هزار محصول – شرکت در این نمایشگاه عرضه شد یعنی ممکن است یک نوع محصول از سوی چند شرکت مختلف ارائه شده باشد که این مسئله نشان‌دهنده رقابتی بودن فضای نمایشگاه است.

قادری‌فر گفت: امسال محصولات دانش بنیان را در ۴ سطح فناوری تقسیم‌بندی کردیم که سطح ۴ به دلیل فروش کم در سال گذشته از سبد حمایتی حذف شد. زیرا تجهیزات ارائه شده از سوی شرکت‌های این سطح دارای کیفیت پایین بودند. بنابراین بیشتر حمایت‌های به شرکت‌های سطح یک، دو و سه با ۵۰ درصد، ۳۵ درصد و ۲۰ درصد یارانه تخصیص داده شد.

وی اظهار داشت: در سال ۹۴ نزدیک ۹۰ میلیارد تومان خرید قطعی از این نمایشگاه را شاهد بودیم که پیش‌بینی می‌کنیم امسال بیش از ۱۲۰ تا ۱۵۰ میلیارد تومان فروش قطعی داشته باشیم.

به گفته مدیرکل دفتر تجاری سازی معاونت علمی، تعداد بیشتر این محصولات نیز در این نمایشگاه توانستند استانداردهای معتبر را کسب کنند و امیدواریم با رتبه‌بندی محصولات شاهد افزایش کیفیت باشیم.

منبع: فارس

تلگر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: