۱۲ ارد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۷
رئیس انجمن تولید‌کنندگان کاشی :

مصرف یک سال کاشی و سرامیک در انبارهاست

رئیس انجمن تولید‌کنندگان و صادر‌کنندگان کاشی و سرامیک با بیان اینکه امروز ۲۰۰ میلیون مترمربع کاشی و سرامیک در انبار کارخانجات‌ مانده است، افزود: این میزان کالا معادل مصرف بیش از یک سال کشور است.

به گزارش عیارآنلاین ،بهنام عزیز‌زاده با اشاره به اینکه رکود ساخت وساز صنعت کاشی و سرامیک را با مشکلات متعددی روبه رو ساخته است، اظهارداشت: این مشکلات را به تمام بخش ها اعلام کرده‌ایم و آنها هم از تهیه برنامه‌هایی صحبت می‌کنند که هنوز اجرایی نشده است.

وی با اعلام اینکه دولت باید تدبیر جدی را برای رفع رکود بازار مسکن به کار گیرد، افزود: در سال گذشته کارخانجات کاشی و سرامیک با ظرفیت کمتر از ۵۰ درصد کار می کردند و حتی تعدادی تعطیلی واحدهای خود را اعلام کردند. در حال حاضر هم هنوز آمار دقیقی از میزان فعالیت واحدهای تولیدی نیست و باید در پایان این ماه و آغاز به کار تمام واحدها آمارها را اعلام کرد.

رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان کاشی و سرامیک اضافه کرد: خوشبختانه در سال گذشته صادرات نسبت به سال قبل کاهش نداشت و رقم ۱۱۴ میلیون مترمربع رقم خورد اما امسال با توجه به رکود بازار نگرانی‌ها در حوزه داخلی و صادارت بیشتر شده است.

عزیز زاده با بیان اینکه امروز ۲۰۰ میلیون مترمربع کاشی و سرامیک در انبار کارخانجات‌ها است، افزود: این میزان کالا مصرف بیش از یک سال است.

وی با اشاره به اینکه امیدواریم بخش ساخت و ساز رونق پیدا کند، گفت: فعالیت واحدهای تولیدی آنهم کمتر از ۵۰ درصد کار تولیدی نیست و آنها فقط به زحمت چرخ کارخانه ها را نگه داشته‌اند.

منبع: تسنیم

تلگر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: