۱۳ ارد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۶

پیش بینی خرید ۱۰میلیون تن گندم از کشاورزان

مدیر عامل شرکت مادر تخصصی بازرگانی ایران پیش بینی کرد که امسال ۱۰ میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری شود.

به گزارش عیارآنلاین، علی قنبری روز سه شنبه در آیین معرفی مدیر عامل جدید شرکت غله و بازرگانی منطقه ۲ کشور در ساری گفت که گندم مورد نیاز کشور نیز ۱۰ میلیون تن است که با تحقق این میزان خرید ، دیگر امسال واردات گندم نخواهیم داشت .
وی افزود : در زمان حاضر کشور به هشت میلیون تن گندم برای خبازی ها و دو میلیون تن هم برای مصرف صنعتی نیاز دارد.
معاون وزیر جهاد کشاورزی از وجود شش میلیون تن گندم ذخیره در کشور نیز خبر داد و گفت که در سال زراعی جاری ۱۳ هزار ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای خرید گندم از کشاورزان تامین شده است.
** تاکید بر تولید آرد و نان مرغوب
مدیر عامل شرکت مادر تخصصی بازرگانی ایران همچنین بر ضرورت تولید آرد و نان مرغوب در کشور تاکید کرد و گفت : اکنون بیش از نیاز ، ظرفیت تولید آرد در کشور وجود دارد و همین وضعیت نیز سبب ایجاد مشکل برای کارخانه های آرد کشور شده است .
قنبری افزود : با توجه به اینکه دولت برای خرید گندم یارانه می پردازد ، نمی توانیم ظرفیت های اضافی کارخانه های آرد را با تبدیل بیشتر گندم یارانه ای به آرد ، پر و آرد را صادر کنیم .
وی ادامه داد : دولت همچنین قادر به کمک مستقیم به کارخانه های آرد بابت خالی ماندن ظرفیتشان نیست ، ولی بخش خصوصی می تواند با واردات گندم و تبدیل آن به آرد و سپس صادرات آن ، از این ظرفیت خالی کارخانه ها استفاده کند.
در این مراسم ابوالحسن سلامی به عنوان مدیر عامل جدید شرکت غله و بازرگانی منطقه ۲ کشور شامل استان های مازندران ، گلستان و سمنان معرفی شد.

منبع: ایرنا

تلگر

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: