۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۹

برنامه‌ریزی برای حضور مشاورین در دوره ابتدایی

مصطفوی، معاون اداره کل امورتربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش: برنامه ریزی و پیش‌بینی‌های لازم صورت گرفته است تا برای دوره ابتدایی نیز مشاور در نظر گرفته شود

به گزارش عیارآنلاین، محمد مصطفوی گفت: با توجه به تغییرات آیین نامه هدایت تحصیلی در سال جدید آگاهی بخشی به مدیران و مشاوران برای آشنایی با روند هدایت تحصیلی ضروری است.

وی افزود: هدایت تحصیلی یک نظام جامع است که طی فرایندهای مختلفی شکل می گیرد، به این معنی که تنها متولی هدایت تحصیلی مشاوره مدرسه نیست بلکه همه معلمان، مدیران در هدایت تحصیلی نقش آفرینی خواهند کرد .
مصطفوی در ادامه اظهار داشت: مسئولیت اصلی هدایت تحصیلی بر عهده مدیر واحد آموزشی است و مشاور مسئول خدمات مشورتی مدرسه است و در واقع تسهیل گر فرایند یاددهی و یادگیری است.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه آیین نامه هدایت تحصیلی در جهت طراحی و  استقرار نظام جامع هدایت تحصیلی است تصریح کرد : هدایت دانش آموزان به سوی رشته ها، حرف و مهارتهای های مورد نیاز حال و آینده کشور متناسب با استعدادها، علاقمندی و توانایی های آنان تدوین شده و در سال تحصیلی جدید نیز به دوره اول متوسطه مشاور اختصاص داده شده است .
معاون اداره کل امورتربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش در پایان خطر نشان کرد: برنامه ریزی و پیش بینی های لازم صورت گرفته است تا برای دوره ابتدایی نیز مشاور در نظر گرفته شود.

منبع: پانا

۲

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: