اختصاص ۳ میلیارد دلار برای بازسازی مدارس و تجهیزات دانشگاهی در کمیسیون تلفیق برنامه ششم

زاهدی، رئیس کمیسیون آموزش مجلس: کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه مصوب کرد معادل ۲ میلیارد دلار برای بازسازی، بهسازی و مقاوم سازی مدارس اختصاص داده شود و ۱ میلیارد دلار برای نوسازی و بهسازی تجهیزات دانشگاهی که فرسوده شده اند.

به گزارش عیارآنلاین، محمد مهدی زاهدی گفت: روز گذشته، کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه مصوب کرد معادل ۲ میلیارد دلار برای بازسازی، بهسازی و مقاوم سازی مدارس اختصاص داده شود و ۱ میلیارد دلار برای نوسازی و بهسازی تجهیزات دانشگاهی که فرسوده شده اند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به اینکه کشور باید در راستای اقتصاد دانش بنیان حرکت کند و  لازمه این کار، ارتباط میان اقتصاد با شرکت های دانش بنیان و استفاده از تجهیزات دانشگاهی است، خرید این تجهیزات و بازسازی و بهسازی آنها ضروری به نظر می رسد.

این نماینده مردم در مجلس نهم تصریح کرد: اختصاص این اعتبارات منجر می شود فعالیت های گسترده ای در حوزه آموزش و پرورش صورت گیرد زیرا امروزه حدود ۱۰۰ هزار کلاس درس در معرض تخریب است و با این اعتبارات، حجم زیادی از این مشکلات برطرف می شود.

وی یادآور شد: در حوزه دانشگاه ها نیز دستگاه ها و تجهیزات موجود متعلق به چندین سال گذشته است که اکنون کارایی لازم را ندارد و دانشجویان برای انجام پژوهش و تحقیق با این مشکلات روبرو هستند؛ بنابراین می طلبد این دستگاه ها به روز شود.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: امید است مصوبه روز گذشته کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه، هنگام بررسی در صحن علنی به تایید نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز برسد تا از این طریق بخشی از مطالبات جامعه دانشگاهی و آموزشی برطرف شود.

منبع: خانه ملت

۲

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: