برخورد تعزیراتی با گران‌ فروشی برنج و حبوبات

معاون وزیر صنعت با بیان اینکه نصب اتیکت قیمت برای کالاهای فاقد بسته بندی الزامی است گفت: مبنای کنترل بازرسان در سطح خرده فروشی فاکتور خرید است و اگر فروشنده سود عمده و خرده فروشی را رعایت نکند، مورد برخورد تعزیراتی قرار می گیرد.

به گزارش عیارآنلاین، محمود نوابی درپاسخ به این سوال که  «آیا نظامی برای کنترل قیمت کالاهایی که نرخ  مصرف کننده بر روی آنها درج نشده (مانند برنج ، حبوبات و …. ) در  سازمان حمایت وجود دارد؟» اظهار کرد: بر اساس قانون نظام صنفی میزان سود در مقطع عمده فروشی ۳ درصد و مقطع خرده فروشی ۱۰ درصد برای کالاهایی نظیر برنج، حبوبات و … در نظر گرفته شده است.

وی افزود: بر اساس قوانین جاری کشور درج قیمت به صورت نصب اتیکت یا فهرست نصب شده در محل الزامی است و واحد های فروش در صورت عدم درج قیمت به سازمان تعزیرات حکومتی معرفی می شوند.

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان ادامه داد: مبنای نظارت و کنترل بازرسان در سطح خرده فروشی فاکتور خرید است و چنانچه فروشنده سودهای عمده و خرده فروشی را رعایت نکنند به عنوان تخلف گرانفروشی در چارچوب قانون نظام صنفی و قانون تعزیرات حکومتی مورد پی‌گیرد قرار خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: در سازمان حمایت برای انعکاس شکایات مردم در حوزه تخلفات صنفی به ویژه گرانفروشی سامانه ۱۲۴ وجود دارد که شکوائیه های مردم را دریافت و پس از بررسی و احراز تخلف، نسبت به تشکیل و ارسال پرونده تخلفاتی به تعزیرات حکومتی اقدام می کند.

بنار این گزارش، قیمت برنج  در بازار مصرف تا هرکیلوگرم ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان  نیز افزایش یافته است و هیچ سازمانی مسئولیت این  گران فروشی را نمی پذیرد.

منبع: تسنیم

۲

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: