معاون شورای عالی آموزش و پرورش: به دلیل اضطرار، مجبور به اصلاح و بازنگری نظام قبلی هدایت تحصیلی شدیم

عابدینی، شورای عالی آموزش و پرورش: به دلیل مشکلات کارشناسی نتوانستیم نظام مشاوره و هدایت شغلی را در این بازه زمانی [امسال] تدوین کنیم. به دلیل اضطرار در زمان، مجبور به اصلاح و بازنگری هدایت تحصیلی نظام قبلی شدیم که تفاوت هایی با برنامه موجود داشت و اکنون این طرح مبتنی بر اهداف سند تحول تدوین می شود.

به گزارش عیارآنلاین، احمد عابدینی معاون شورای عالی آموزش و پرورش درخصوص تغییر برنامه هدایت تحصیلی گفت: در هدایت تحصیلی بعد از سند تحول مانند سایر نظام‌ها، برای دانش آموزان باید ۲ برنامه هدایت تحصیلی، هدایت شغلی تدوین شود، اما به دلیل مشکلات کارشناسی نتوانستیم نظام مشاوره و هدایت شغلی را در این بازه زمانی تدوین کنیم.

وی ادامه داد: به دلیل اضطرار در زمان، مجبور به اصلاح و بازنگری هدایت تحصیلی نظام قبلی شدیم که تفاوت هایی با برنامه موجود داشت و اکنون این طرح مبتنی بر اهداف سند تحول تدوین می شود.
معاون شورای عالی آموزش و پرورش بیان کرد: با وجود تدوین نظام جامع، قاعدتاً این طرح هدایت تحصیلی کنونی کنار گذاشته می‌شود و بخش اعظم آن از دوره ابتدایی و مبتنی بر سند، تداوم پیدا می کند.
عابدینی با بیان اینکه برای تحقق این جهت گیری باید ساز و کار مناسبی به کار گرفته شود؛ عنوان کرد: در طرح هدایت تحصیلی کنونی هدف این است که نظر دانش آموزان و همچنین اولیا درعملکرد آموزشی تأثیرگذار باشد، از این رو ،زودتر از موعد دانش آموزان در جریان انتخاب رشته قرار می گیرند و تقریبا از اواخر خردادماه توصیه نامه ها توزیع می شود تا دانش آموزان زمان کافی برای مشاوره داشته باشند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

۲

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: