۹ ارد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۷

«خیرین مدرسه ساز» یک تشکل قانونی و رسمی است

رئیسی، رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور: خیرین مدرسه ساز یک تشکل قانونی در کشور است و خوشبختانه قوانینی که در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است، به این تشکل مردمی رسمیت داده است./ در قانون بودجه احکام و اعتباراتی برای تقویت این نهاد و قانونی شدن و گسترش این نهاد مصوب شده است؛ ضمن اینکه برخی احکام دولت را موظف کرده است به اندازه آورده خیرین، دولت هم به همان میزان در پروژه‌های عمرانی سرمایه گذاری کند و حتی به خیرین وام هم بدهد.

خیرین مدرسه سازبه گزارش عیارآنلاین، مرتضی رئیسی معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که «آیا موضوع کاهش اختیارات خیرین مدرسه ساز مطرح شده است؟»، اظهار داشت: خیر، اینطور نیست.

وی افزود: خیرین مدرسه ساز یک تشکل قانونی در کشور است و خوشبختانه قوانینی که در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است، به این تشکل مردمی رسمیت داده است.

رئیسی با تأکید بر مستقل بودن خیرین مدرسه ساز، خاطرنشان کرد: در قانون بودجه احکام و اعتباراتی برای تقویت این نهاد و قانونی شدن و گسترش این نهاد مصوب شده است؛ ضمن اینکه برخی احکام دولت را موظف کرده است به اندازه آورده خیرین، دولت هم به همان میزان در پروژه‌های عمرانی سرمایه گذاری کند و حتی به خیرین وام هم بدهد.

وی افزود: اگر ضعفی در یک نقطه کشور وجود داشته باشد، آموزش و پرورش با آغوش باز از خیرین استقبال می‌کند.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به برگزاری جشنواره خیرین مدرسه ساز اظهار کرد: جشنواره‌های خیرین مدرسه ساز سراسر کشور از ۱۸ اردیبهشت آغاز و تا ۱۱ خرداد ادامه خواهد داشت و در این جشنواره‌ها از خیرین تقدیر و تجلیل خواهد شد.

منبع: فارس

۲

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: