ایران میزبان هیئت کره جنوبی/ قراردادهایی به ارزش ۱۳ تا ۱۷ میلیارد دلار امضا خواهند شد

کره جنوبی اعلام کرد که بزرگترین هیات تجاری این کشور شامل ۲۳۶ نفر از بازرگانان و صاحبان صنایع بزرگ، «پارک گئون هی» رئیس جمهوری این کشور را در سفر به ایران همراهی می کنند.

به گزارش عیارآنلاین ، نهاد ریاست جمهوری کره امروز پنجشنبه با صدور بیانیه ای تعداد اعضای تجاری همراه رئیس جمهوری این کشور به تهران را اعلام کرد و یادآور شد که این سفر با هدف گسترش روابط با ایران به عنوان مهمترین کشور منطقه خاورمیانه صورت می گیرد.
نهاد ریاست جمهوری کره افزوده است که پس از لغو تحریم ها و اجرای برجام ایران فرصت های نوظهوری یافته است که می تواند شریک بزرگ و مهم تجاری برای این کشور به حساب بیاید.
گزارش حاکیست که هیات ۲۳۶ نفری این کشور شامل مسئولان، صاحبان و دست اندرکاران شرکت های بزرگ و موسسات مطرح تجاری و بازرگانی و صنعتی است.
افزون بر این نمایندگانی از ۳۸ شرکت بسیار کلان و موسسه بزرگ از جمله شرکت های هیوندایی، سامسونگ و نمایندگان و رئیسان ۱۴۶ شرکت و موسسه متوسط و کوچک این کشور نیز جزو هیات همراه رئیس جمهوری کره به ایران هستند.
انتظار می رود که دو کشور در جریان این سفر قراردادهایی به ارزش ۱۳ تا ۱۷ میلیارد دلار امضا کنند که مهمترین آنها مربوط به ساخت بیمارستان، ساخت سد، احداث خطوط آهن، نیروگاه پتروشیمی، نفت خام، نفت سنگین و چند طرح زیربنایی و صنعتی است.
ارزش تبادلات ایران و کره جنوبی در سال ۲۰۱۵ میلادی به شش میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار رسید. دو کشور قبل از تحریم ها در سال ۲۰۱۱ میلادی ارزش تجاری به میزان ۱۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار داشته اند.
کره اعلام کرده است که ایران با ۸۰ میلیون نفر جمعیت یکی از قطب های مهم تجاری برای این کشور محسوب می شود و هدف از سفر «پارک» به تهران تعمیق مناسبات و گسترش همکاری های دوجانبه تجاری و بازرگانی است.
کره جنوبی قصد دارد در سال جاری میلادی میزان واردات نفت از ایران را از ۱۱۵ هزار بشکه به ۲۸۵هزار بشکه؛ تقریبا دو برابر سال گذشته افزایش دهد.
این اولین سفر یک رئیس جمهور کره به ایران از زمان برقراری روابط دیپلماتیک میان آنها در سال ۱۹۶۲ میلادی محسوب می شود و قرار است خانم «پارک» در تهران با حسن روحانی همتای ایرانی خود دیدار و گفت و گو کند.
این سفر سه روزه از روز یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ماه جاری آغاز می شود.

منبع: ایرنا

تلگر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: