تفحص از بانک ها و استیضاح وزیر اقتصاد مجازات عدم پرداخت وام ۱۰ میلیون تومانی ازدواج

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: در صورتیکه بانک ها وام ۱۰ میلیون تومانی ازدواج را پرداخت نکنند تحقیق و تفحص از بانک ها و استیضاح وزیر اقتصاد از سوی مجلس پیگیری می شود.

به گزارش عیارآنلاین، موسی الرضا ثروتی درباره وضعیت افزایش وام ازدواج گفت: اینکه شنیده می شود منابع کافی در بانک ها برای پرداخت وام قرض الحسنه وجود ندارد، قابل قبول نیست.

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در صورتیکه بانک ها زیر بار مصوبه مجلس برای پرداخت وام ۱۰ میلیون تومانی ازدواج نروند، مجلس در رابطه با میزان منابع قرض الحسنه بانک ها تحقیق و تفحص انجام می دهد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، افزود: در صورتیکه بانک ها وام ازدواج پرداخت نکنند و در تفحص مجلس ثابت شود منابع بانکی کافی برای انجام این مهم بوده است متخلفان به دادگاه معرفی می شوند.

مصوبه افزایش وام ازدواج براساس کار کارشناسی بوده است

ثروتی افزود: مصوبه افزایش وام ازدواج براساس کار کارشناسی و گزارش سازمان هایی مانند مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی و بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت بوده که بر این اساس حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان منابع قرض الحسنه است.

وی گفت: بانک ها منابع قرض الحسنه را بصورت وام های با سود بالا ارائه می دهند و با توجه به این نوع کارها است که هر سه سال سرمایه های بانک ها دو برابر می شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، افزود: در صورتیکه بانک ها وام ۱۰ میلیون تومانی ازدواج را پرداخت نکنند تحقیق و تفحص از بانک ها و استیضاح وزیر اقتصاد از سوی مجلس پیگیری می شود.

منبع: خانه ملت

۲

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: