واردات کالای لوکس با اقتصاد مقاومتی سازگاری ندارد/منافع کشور بر منافع افراد خاص ترجیح داده شود

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با بیان اینکه دولت باید جلوی زیاده‌خواهی‌های بعضی از افراد خاص در واردات کالاهای لوکس را بگیرد، گفت:پهن کردن فرش قرمز برای کالاهای لوکس اشتباهی استراتژیک است.

به گزارش عیارآنلاین ،رمضانعلی سبحانی فر با بیان اینکه با بیان اینکه بسیاری از کالاهایی که به ایران وارد می‌شوند،  نه تنها جزء اولویت‌ها و نیازهای کشور نیست، بلکه حضور این محصولات تولیدداخلی را نیز از بین برده‌است،گفت: به این ترتیب ارزش افزوده و اشتغالی که با ورشکست شدن تولید داخلی به دلیل افزایش واردات از دست رفته‌است، نصیب سایر کشورها می‌شود.

پهن کردن فرش قرمز برای کالاهای لوکس تولیدملی را به تباهی می کشاند

نماینده مردم سبزوار،جوین جغتای در مجلس شورای اسلامی،با تاکید براینکه تمام دستگاه های اجرایی و مسئولان باید زمینه اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی را فراهم کنند، تاکید کرد:پهن کردن فرش قرمز برای کالاهای لوکس اشتباهی استراتژیک است که تولید ملی را به تباهی می کشاند.

سبحانی فر با بیان اینکه دولت باید جلوی زیاده‌خواهی‌های بعضی از افراد خاص نظیر واسطه‌هایی که در ادارات و یا سازمان‌ها نفوذ دارند را بگیرد، ادامه داد: واردات کالا باید در چارچوب قانون و بر اساس نیاز کشور انجام شود و ورود هرگونه کالایی که مشابه داخلی آن وجود دارد، ممنوع شود.

رمضانعلی سبحانی فر

 آبفا تجهیزات شیرین سازی خلیج فارس را علیرغم تولید  با کیفیت داخلی از خارج خریداری می کند

وی با انتقاد از ورود کالاهایی که مشابه آن در داخل ساخته و حتی صادر می شوند، اظهار داشت:الکتروموتورهای تولید داخل به کشورهای دیگر صادر می شود، اما متاسفانه” آبفا “مشابه آن و حتی با کیفیت نازل به کشور وارد می کند و تجهیزات شیرین سازی خلیج فارس را از خارج خریداری می کند.

سبحانی فر با بیان اینکه تنها راه مقابله با واردات کالاهای لوکس تحقق اقتصاد مقاومتی است، افزود:ارز باید مثل طلا پشتوانه ارزش ریال شود ،بنابراین دولت برای واردات کالاها برنامه‌ریزی مناسبی انجام داده و آن را به درستی مدیریت کند.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه واردات کالاهای غیرضروری به تولید داخلی آسیب وارد می‌کند، تصریح کرد:دولت باید یک برنامه دقیق و منطبق بر سیاست‌های طرح تحول اقتصادی و برنامه‌های پولی و مالی سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری را اجرا و تلاش کند تا این برنامه‌ها قدم به قدم عملیاتی شود.

منبع:خانه ملت

تلگر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: