نعمت زاده:

قرارداد خودرویی با خارجی ها باید پیوست توسعه قطعه سازی داشته باشد

وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت تاکید کرد: باید خودروسازان و قطعه سازان به طور یکپارچه، فکر و عمل کنند و خود را یک تیم ببینند.

به گزارش عیارآنلاین ،محمدرضا نعمت زاده در ‌نخستین جلسه بررسی مشکلات و راهکارهای صنعت قطعه سازی کشور در سال ۹۵، افزود: همه باید، امسال تلاش کنیم تا مشکلات و موانع تولید را کاهش دهیم و از میان برداریم که این امر به پیگیری مستمر نیاز دارد.
وی با تاکید بر اینکه قطعه سازان برای ارتقای کیفیت قطعات و به روزآوری فناوری ها باید بیش از گذشته همت کنند، گفت: در این مسیر، وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت با تمام توان حمایت های لازم را به عمل خواهد آورد.
به گزارش وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت،نعمت زاده بر اهمیت قطعه سازی در توسعه صنعت خودرو کشور تاکید کرد و افزود:‌ ما باید از منابع داخلی و حتی منابع خارجی برای توسعه این صنعت استفاده کنیم؛ چرا که با ارتقای سطح کیفی قطعات و تولید رقابتی می توانیم تحول بزرگی در صنعت خودروی کشور شاهد باشیم.
نعمت زاده بر صادرات خودرو و قطعه تاکید و تصریح کرد: قطعه سازی ایران باید برای ورود به زنجیره تامین جهانی برنامه داشته باشند؛ اگر ما برای زنجیره تامین بین المللی قطعه تولید کنیم، بطور حتم به رضایتمندی مشتریان داخلی نیز دست می یابیم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنان خود ایجاد واحدهای تحقیق و توسعه (R&D) را برای توسعه صنعت قطعه سازی کشور ضروری دانست و گفت:‌ این موضوع باید از سوی قطعه سازان و فعالان این صنعت مورد توجه ویژه قرار گیرد.
نعمت زاده تاکید کرد که قرارداد شرکت های خودروساز داخلی با شرکت های خارجی باید پیوست توسعه صنعت قطعه سازی کشور را نیز داشته باشد؛‌ دراین راستا خودروساز خارجی به همکاری با قطعه ساز داخلی برای توسعه سهم ساخت داخل الزام پیدا می کند؛ ضمن اینکه ارتقا و به روزآوری تکنولوژی و همچنین توجه به کیفیت و صادرات مد نظر قرار خواهد گرفت.
وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت، شرایط پیش آمده در پسابرجام را بهترین فرصت برای توسعه صنعت خودرو ذکر کرد و از همه فعالان صنعت قطعه سازی خواست تا با جدیت برای رونق هرچه بیشتر این صنعت تلاش کنند.
وزیر صنعت، ‌معدن و تجارت در این نشست، دستور تشکیل کارگروه «نظم دهی به مطالبات» در جهت ایجاد نظم در پرداخت مطلبات به قطعه سازان را نیز صادر کرد.
نخستین جلسه بررسی مشکلات و راهکارهای صنعت قطعه سازی کشور در سال ۹۵ با موضوع تحلیل مسایل مالی،‌ توسعه و نوسازی، ‌صادرات و فضای کسب و کار و همچنین بحث و تبادل نظر پیرامون مشکلات، اهداف ، برنامه ها و طرح های پیشنهادی برگزار شد.
در این جلسه گزارش آماری از آخرین وضعیت صنعت قطعه سازی کشور توسط دفتر صنایع خودرو و نیرومحرکه ارائه شد .
همچنین در جلسه یاد شده مشکلات قطعه‌سازان در محور هایی از جمله مطالبات،‌ نظام قیمت گذاری، مباحث قراردادی و تکریم زنجیره تامین بیان شد؛ ضمن اینکه مشکلات فضای کسب و کار در چهار فصل جداگانه شامل مشکلات مربوط به تامین اجتماعی ، مالیاتی و ارزش افزوده ، قانون کار و مسائل بانکی مطرح شد.

منبع: ایرنا

تلگر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: