فانی: تذکرات رهبرانقلاب درباره کارهای انقلابی دانش آموزان پیگیری می شود

وزیرآموزش و پرورش از پیگیری تذکرات رهبر معظم انقلاب درباره مانع تراشی برخی مسئولان مدارس برای انجام کارهای انقلابی دانش آموزان خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، علی اصغر فانی درباره سخنان رهبرمعظم انقلاب مبنی برمانع تراشی برخی ازمسئولان مدارس برای انجام کارهای انقلابی دانش آموزان گفت: رهبر معظم انقلاب ضمن تفقدی که از همکاران عزیز آموزش و پرورش داشتند، تذکراتی دادند که آن تذکرات قابل پیگیری است.
وی که در جمع خبرنگاران و درحاشیه اختتامیه یازدهمین جشنواره پروژه های دانش آموزی درمرکز همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی سخن می گفت، اظهار امیدواری کرد تا پیگیری این موضوع به گونه ای صورت گیرد که رهبر معظم انقلاب نسبت به آموزش و پروش با خوشحالی و خوشبینی برخورد داشته باشد.
حضرت آیت الله خامنه ای اول اردیبهشت دردیدار اعضای انجمن های اسلامی دانش آموزان فرمود: دربعضی از مدارس با کارهای انقلابی مخالفت می شود. فرض کنید بچه‌ها می خواهند برای بیست ‌و دوم بهمن – من‌ باب‌ مثال- برنامه‌ریزی کنند و آماده‌سازی کنند؛ مسئولین مدرسه به‌جای کمک، مانع‌تراشی می کنند؛ گاهی رسما مانع می شوند؛ نه، با این رویکرد باید برخورد بشود.
فانی درباره فعالیت های تربیتی واعتقادی وزارت آموزش و پرورش گفت: درسند تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش، شش ساحت تربیتی پیش بینی شده که یکی از این ساحت ها مربوط به ساحت اخلاقی اعتقادی است و از امسال تا آخر برنامه ششم توسعه یعنی سال ۱۳۹۹ و در ادامه برنامه هفتم توسعه مبنای آموزش و پرورش، اجرای این سند است.
وی افزود: اجرای ساحت تربیت اخلاقی اعتقادی می تواند بحث انقلابی بودن دانش آموزان و حضورشان در صحنه را تامین کند.
عضو کابینه دولت دهم درباره یازدهمین جشنواره پروژه های دانش آموزی گفت: تمام حرکت هایی که دانش آموزان را تشویق می کند تا از حوزه تئوری و نظری به حوزه عملی ورود پیدا کنند، امری پسندیده و مورد تایید آموزش و پرورش است.
وی ضمن تشکر از موسسه فرهنگی اطلاع رسانی تبیان برای برگزاری این جشنواره بیان داشت: موسسه تبیان این حرکت بسیار خوب را درسالهای اخیرانجام داده که درادامه فعالیت های آموزش و پرورش در پژوهشسراهای دانش آموزی، جشنواره خوارزمی و جابربن حیان برای دانش آموزان ابتدایی وهمچنین جشنواره نوجوان خوارزمی صورت گرفته و این حرکت بسیار ارزشمندی است.
فانی اظهارامیدواری کرد تا با کمک همه نهادهای ذیربط دانش آموزان به عنوان عناصری در جامعه مطرح شوند که بتوانند اقتصاد مقاومتی را به مرحله عمل درآورند.
یازدهمین جشنواره پروژه های دانش آموزی به همت موسسه تبیان و با همکاری دانشگاه شهید بهشتی از روز گذشته (پنجشنبه)‌ آغاز شد که هفت هزار دانش آموز در این جشنواره ثبت نام کردند و پس از داوری مرحله اول در اسفند ماه سال ۹۴ در حدود پنج هزار نفر به جشنواره راه یافتند.
این جشنواره درسه بخش نمایشگاهی، سمینار علمی و مسابقات برگزار شد و هزار و ۴۰۰ گروه ۲ تا پنج نفره در این دوره از جشنواره حضور داشتند.

منبع: ایرنا

۲

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: