سال گذشته ۱۱ هزار و ۴۰۰ کلاس را به مجموع کلاس های درس آموزش و پرورش اضافه شد

فانی، وزیر آموزش و پرورش: سال گذشته حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان از بودجه های دولت صرف مدرسه سازی شد که در کنار محبت خیرین انجام شد. سال گذشته موفق شدیم ۱۱ هزار و ۴۰۰ کلاس درس را به مجموع کلاس های درس آموزش و پرورش اضافه کنیم./ در سال گذشته علی رغم تمام مشکلات اقتصادی خیرین نزدیک به ۸۰۰ میلیارد تومان برای ساخت و ساز مدارس تعهد سپردند.

به گزارش عیارآنلاین، علی اصغر فانی در حاشیه برگزاری جشنواره نیک اندیشان خیرین مدرسه ساز استان خراسان جنوبی که عصر روز جمعه گذشته برگزار شد اظهار کرد: از امروز تا ۱۰ خرداد در استان های مختلف کشور شاهد برگزاری جشنواره خیرین مدرسه ساز هستیم.

وی ادامه داد: این جشنواره که در آن حضور داشتیم مربوط به استان خراسان جنوبی بود البته در تهران به ساخت و ساز مدرسه کمک کردند و یک جشنواره جداگانه نیز در خراسان جنوبی برگزار می شود.

وزیر آموزش و پرورش افزود: آموزش و پرورش در تلاش است امسال بیش از سالهای گذشته و بهتر این جشنواره خیرین را توسعه دهد در سال گذشته علی رغم تمام مشکلات اقتصادی خیرین نزدیک به ۸۰۰ میلیارد تومان برای ساخت و ساز مدارس تعهد سپردند.

فانی بیان کرد: سال گذشته حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان از بودجه های دولت صرف مدرسه سازی شد که در کنار محبت خیرین انجام شد. سال گذشته موفق شدیم ۱۱ هزار و ۴۰۰ کلاس درس را به مجموع کلاس های درس آموزش و پرورش اضافه کنیم.

وی تصریح کرد: این کلاسها با زیربنایی حدود یک میلیون و ۵۸۰ هزارمترمربع بود امیدواریم بتوانیم در طول برنامه ششم توسعه تا سال ۱۳۹۹ مدارس غیراستاندارد را به استاندارد تبدیل کنیم. در حال حاضر حدود یک سوم مدارس استاندارد نیست.

وزیر آموزش و پرورش در خصوص پرداخت حق التدریس های معلمان در آستانه روز معلم گفت: معوقات شامل حق التدریس، حق الزحمه امتحانات، حقوق سرباز معلمان، حقوق قراردادیها از روز چهارشنبه شروع به پرداخت شده و استان ها به تدریج این اعتبارات را دریافت می کنند.

فانی اشاره کرد: این اقدام یک حداقل برای جبران زحمات معلمان بوده است اگر توفیقاتی در آموزش و پرورش در تعلیم و تربیت فرزندان باشد حاصل تلاش معلمین است و من پیشاپیش روز معلم را به همکارانم تبریک می گویم.

وی ادامه داد: کوچکتر از این هستم که به همکارانم پیام تبریک بگویم. اما می گویم عزیزان همکار حضور شما در اقصی نقاط کشور و در ۱۰۵ هزار مدرسه حاصل آن تربیت دانش آموزانی است که آینده کشور را می سازند.

وی خاطرنشان کرد: در مجموع سالی که گذشت یک میلیون و ۵۸۰ مترمربع زیربنای جدید به کلاسهای آموزشی تربیتی اضافه کردیم امیدواریم با حضور بیشترین خیرین و اختصاص اعتبار دولت در طول برنامه ششم مدارس ناایمن را ایمن کنیم.

وزیر آموزش و پرورش در پایان افزود: شوراهای آموزش و پرورش به عنوان یک حلقه برای کمک هستند من به همه شوراها قول دادم به هر میزان اعتبارات استانی به من تخصیص داده شود مدارس ایمن خواهند شد.

منبع: پانا

۲

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: