وزیر صنعت، معدن و تجارت :

ایران و هند می توانند در زمینه تولید مشترک سیمان همکاری کنند

وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: ما به دنبال همکاری بلندمدت استراتژیک با کشور هند هستیم و به بهترین نحو خواهان انجام سرمایه گذاری مشترک اقتصادی با این کشور می باشیم.

به گزارش عیارآنلاین ،« مهندس محمد رضا نعمت زاده »  طی نشست خود با رییس کنفدراسیون  صنایع هند و هیاتی از شرکتها و تجار این کشور با بیان این مطلب ، افزود : جمهوری اسلامی ایران برای همکاریهای آینده دو کشور به دنبال تدوین نقشه راه است.
به گفته مهندس نعمت زاده ؛ البته در دوران تحریم روابط تجاری بین ایران و هند وجود داشته که باید سطح این روابط افزایش یابد.
وی افزود : برای تسهیل و ارتقاءروابط تجاری  دو کشور باید موانع بین بانکی از میان برداشته شده تا جابه جایی پول برای انجام معاملات  به آسانی صورت گیرد.
وزیر صنعت، معدن وتجارت با اشاره به اینکه حدود ۶۰ الی ۷۰ درصد روابط خارجی ایران  با  سایرکشورها  به این وزارتخانه مربوط می شود ، گفت: ما هیچ محدودیتی برای همکاری نداریم و درهای کشور برای دوستانمان همواره باز است .
به گفته مهندس نعمت زاده ؛ جمهوری اسلامی ایران دارای قوانین ساده ای است که می تواند سطح همکاریهای اقتصادی بلند مدت نظیر حمایت از سرمایه گذاریهای مشترک و سهیم شدن بازار دو کشور از یکدیگررا افزایش دهد.
وی در ادامه تصریح کرد : کشور هند دومین تولیدکننده سیمان در جهان و جمهوری اسلامی ایران چهارمین مقام را دارد  و لازم است در خصوص تولید این محصول همکاری مشترکی بین دو کشور صورت گیرد.
مهندس نعمت زاده  در خصوص  سایرزمینه های همکاری مشترک با هند ، گفت:  دراین راستا می توان به صنایعی نظیر مس ، آلومنیم ، فولاد ، طلا ، خودرو سازی ، ریل سازی ؛ الکترونیک و لوازم خانگی و غیره اشاره کرد که بطور عمده توسط بخشهای خصوصی دو کشور و با حمایت دولتهای هند و ایران قابل انجام است.
همچنین دراین  نشست  مشترک « نوشاد فور بز» رییس کنفدراسیون  صنایع هند نیز گفت: در ۵ سال گذشته صنایع هند با بکار گیری تکنولوژی پیشرفته ،از رشد قابل توجهی برخوردار بوده است.
وی با بیان اینکه علاقه مند به شروع روابط تجاری  و همکاری مشترک با ایران هستیم ؛ افزود: ما قبل ازاینکه به دنبال فروش محصولات تولیدیمان  به ایران باشیم خواهان تولید این محصولات در خاک جمهوری اسلامی ایران هستیم.
رییس کنفدراسیون صنایع هند یادآور شد : تمامی هیات همراه، شرکتهای بسیار قوی ، تخصصی ، سطح بالا و مطرحی هستند که می توانند با بخش خصوصی ایران همکاری  کنند.
وی گفت: کشور هند دربخش نفت و صنایع پایین دستی آن آماده هرگونه همکاری با جمهوری اسلامی ایران است.
« نوشاد فور بز» در پایان گفت: با حل نقل و انتقال پول و ویزای تجارهندی همچنین روابط بانکی شفاف  و تعاملات بانکی آسان می توان سطح روابط تجاری هند و ایران را از وضعیت موجود خارج  و آن را ارتقاءداد.

منبع: شاتا

تلگر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: