۵ ارد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۲

خسارت ۶۰۰ میلیاردی سیل و سرمازدگی به کشاورزان بیمه شده

گرچه امسال وضعیت بارش نزولات جوی بسیار بهتر از سال گذشته بود اما سیل و سرمازدگی ناشی از خساراتی را به کشاورزان وارد کرد که قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی میزان این خسارت به کشاورزان بیمه شده را حدود ۶۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد که درصورت اتمام ارزیابی‌های استانی و پرداخت حق بیمه از سوی دولت، قابل پرداخت به کشاورزان است.

به گزارش عیارآنلاین، محمد ابراهیم حسن نژاد اظهار کرد: در ارتباط با سیل بیشترین خسارت به استان خوزستان و از نظر محصول به محصولات زراعی مانند گندم، سبزی و صیفی وارد شد همچنین استان‌های دیگری هم مانند کردستان، ایلام، کرمانشاه، قزوین، چهارمحال و بختیاری و … از سیل خسارت دیدند که مجموع این خسارارت به ۲۵۰ هزار هکتار می‌رسد.

وی با بیان اینکه مجموع خسارات وارد شده به کشاورزان ناشی از سیل و سرمازدگی به حدود ۶۰۰ میلیارد تومان می‌رسد، افزود: در ارتباط با سرمازدگی نیز خساراتی به باغ‌های استان‌های زاگرسی مانند آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، کهکیلویه و بویر احمد، البرز، قزوین، فارس، اصفهان و… وارد شد که شامل حدود ۸۶ هزار هکتار از باغ‌های این استان‌ها می‌شود.

قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی ادامه داد: بیشترین خسارت سرمازدگی در این بخش به محصولاتی مانند زردآلو، گوجه سبز، هلو، گردو و بادام وارد شده که در مرحله رویشی گل‌دهی بوده‌اند.

حسن نژاد گفت: سرمازدگی اخیر به باغ‌های زعفران نیز در استان خراسان رضوی و جنوبی خساراتی وارد کرده است که کارشناسان صندوق بیمه کشاورزی در حال ارزیابی آن‌ها به صورت دقیق و تفکیک‌شده هستند.

منبع: ایسنا

۲

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: