۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۱

هموار کردن مسیر صادرات مواد غذایی و پروتئینی با پرداخت یارانه طولانی مدت

رئیس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، از هموار کردن مسیر صادرات مواد غذایی و پروتئینی با پرداخت یارانه طولانی مدت خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، مهندس حسین صفایی در دیدار با مسوولان استان گفت: با تقویت شرکت سهامی زراعی بهکده رضوی توسعه منطقه ای صورت گرفته و باعث رشد و آبادانی حوزه های مختلف شده است و می تواند قطب توسعه در منطقه شود.
وی ابراز داشت: با تأسیس سردخانه و انبار، مشکلات زیادی در حوزه تعاونی های روستایی حل و فصل خواهد شد که با کمک استانداری خراسان شمالی امید است این زیرساخت ها شکل گیرد.
صفایی افزود: برای ورود تعاونی ها به بازار کشورهای همسایه و به خصوص کشور عراق با کمک دولت به این تعاونی ها و پرداخت یارانه به صورت طولانی مدت، می توان مسیر صادرات مواد غذایی و پروتئین را هموار کرد.
در این دیدار دکتر عبدا… یوسفی رئیس سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی گفت: با همت مسئولان استان خراسان شمالی و مساعدت سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور، وضعیت بهکده رضوی رو به بهبود است و وضعیت تولید در حوزه دام سبک و سنگین، باغبانی و زراعت و اوضاع رو به رشدی داشته و در این زمینه اقدامات خوبی انجام شده است.
مهندس دلپسند معاون توسعه و مدیریت استانداری خراسان شمالی نیز گفت: این استان آمادگی دارد موضوعات شرکت سهامی زراعی بهکده رضوی و ساخت سردخانه و انبار مورد نیاز در حوزه تعاونی های روستایی را با کمک جهادکشاورزی پیگیری جدی کند.
وی افزود: با حمایت شرکت های تعاونی روستایی، توسعه روستاها شکل می گیرد.
دلپسند گفت: پیگیری حل و فصل اسناد مالکیتی شرکت سهامی زراعی بهکده رضوی ممنوعیتی نداشته و استانداری خراسان شمالی آمادگی لازم جهت اخذ اسناد رسمی این مناطق را دارد.
وی افزود: با تأمین اجاره بهای انبارها و سردخانه ها برای کمک به شرکت های تعاونی روستایی توسط استانداری خراسان شمالی امید است بخشی از مشکلات این بخش حل و فصل شود.
به گفته وی، تعاونی ها بیایند و با افزایش سرمایه و سرمایه گذاری در شرکت های تعاونی و اتحادیه ها کارهای ماندگار و بزرگی را به ثمر برسانند و دولت آمادگی لازم جهت مساعدت به این مهم را جهت توسعه این تعاونی ها دارد.

منبع: وزارت جهاد کشاورزی

۲

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: