۷ ارد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۴

کنفدراسیون صنعت هند آماده همکاری با بخش معدن ایران

رییس کنفدراسیون صنعت هند خواهان همکاری در اجرا،‌ نوسازی و بازاریابی فروش تولیدات معدنی و صنایع معدنی ایران شد.

به گزارش عیارآنلاین ،نائوشاد فوربس (Naushad Forbes) که در نشستی همراه با دبیر کل و مدیران ۱۸ شرکت بزرگ از کنفدراسیون صنعت هند(CII) با رییس هیات عامل ایمیدرو سخن می گفت تصریح کرد: نخست وزیر هند برنامه دیدار از ایران و گفت و گو با مقامات عالی را پیش رو دارد از همین رو این تشکل نیز برای آماده سازی زمینه برای توسعه روابط دو طرف است.
وی با اشاره به مشترکات فرهنگی و اقتصادی دو کشور افزود: همکاری در بخش معادن دیگر کشورها از جمله افغانستان، ‌بخش اکتشاف،‌ فناوری،  بازاریابی و توسعه بازار حوزه معدن و صنایع معدنی ایران پتانسیل بالایی برای رشد دارد که می توان از آن ها بهره برد و ما برای این دیدگاه جدید آماده هستیم.

فوربس خاطر نشان کرد: ایران و هند برنامه وسیعی برای استفاده از جایگاه چابهار برای توسعه همکاری ها دارند که کنفدراسیون صنعت هند با توجه به تجارب بین المللی خود شرایط مساعدی برای اجرای طرح های مشترک معدنی دارد.

رییس کنفدراسیون صنعت هند گفت: از جمله راه های همکاری دو طرف، بخش های ماشین آلات و تجهیزات معدنی،‌ مواد خام،  اکتشاف، انرژی، سنگ های تزئینی،‌ سیمان و … است.

وی با بیان اینکه به روابط بلند مدت و پایدار تمرکز داریم خاطر نشان کرد: همکاری در برنامه های اکتشافی ایران و کشورهای مجاور یکی از حوزه های مورد علاقه ما است.

رییس هیات عامل ایمیدرو نیز گفت: تامین مالی و سرمایه گذاری مستقیم یا به صورت مشترک زمینه مساعدی را برای همکاری دو طرف دارد.

مهدی کرباسیان افزود: ایمیدرو آماده توسعه روابط در حوزه های صنایع پایین دستی معدن برای ایجاد ارزش افزوده،‌ اکتشاف،‌ محیط زیست،‌ آب، امور زیربنایی همچون احداث بندر با طرف های هندی است. ‌

وی افزود: چنانچه کنفدراسیون صنعت هند علاقمند با همکاری با بخش خصوصی ایران است می تواند با همکاری اتاق بازرگانی ایران برنامه هایی نیز در این بخش انجام دهد.

کنفدراسیون صنعت هند به عنوان تشکل غیردولتی در سال ۱۸۹۵(۱۲۱ سال پیش) تاسیس شد و ۸۰۰۰ عضو دارد. این تشکل ایجاد صنایع با سیاست توسعه پایدار و توجه به معیارهای زیست محیطی را به عنوان ماموریت خود برگزیده است.

منبع: شاتا

تلگر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: