مربیان پیش دبستانی نیروهای غیردولتی هستند که کار حاکمیتی انجام می دهند

فضلی، مدیرکل دفتر پیش دبستانی آموزش و پرورش: مربیان پیش دبستانی نیروهای غیردولتی هستند که کار بسیار مهم و سرنوشت ساز حاکمیتی انجام می دهند ./ شایستگی های عمومی و حرفه ای مربیان پیش دبستان توسط کارگروه نیروی انسانی پیش دبستانی با حضور متخصصان و مسئولان با محوریت دانشگاه فرهنگیان تهیه و در حال نهایی شدن است .

به گزارش عیارآنلاین، رخساره فضلی در پاسخ به این سوال که جذب نیرو در دوره پیش دبستانی به چه صورت است؟، اظهار کرد: نیروهای پیش دبستانی و حتی مربیان این دوره که به شکل حق التدریس در آموزش و پرورش قرارداد دارند و تابع قوانین امور اداری فعالیت می کنند، از حوزه وظایف و اختیارات این دفتر خارج هستند.

 وی ادامه داد: مربیانی که به هر دلیل و با هر عنوان از دوره پیش دبستانی جدا شده باشند، مربی پیش دبستانی محسوب نمی شوند و بیرون از خانواده این دوره هستند.

  فضلی بیان کرد: اگر مربیان در دوره  پیش دبستانی فعالیت دارند به عنوان نیروهای فعلی نظام تعلیم و تربیت و سرمایه کشور هستند و دفتر پیش دبستانی برای آن ها برنامه هایی دارد.
مربیان پیش دبستانی، غیردولتی هستند
مدیرکل دفتر پیش دبستانی آموزش و پرورش با بیان اینکه مربیان پیش دبستانی غیردولتی هستند اما با دقت ساماندهی خواهند شد، افزود: برای حقوق مادی و معنوی این مربیان تلاش می شود شرایط مناسب تری فراهم شود.
 وی تصریح کرد: شایستگی های عمومی و حرفه ای مربیان پیش دبستان توسط کارگروه نیروی انسانی پیش دبستانی با حضور متخصصان و مسئولان با محوریت دانشگاه فرهنگیان تهیه و در حال نهایی شدن است .
خواسته مدیرکل دفتر پیش دبستانی از مربیان این دوره
وی ادامه داد: از مربیان دوره پیش دبستانی می خواهم که متخصص شوند و حرفه ای رفتار کنند تا نظام تعلیم و تربیت آنها را به رسمیت بشناسد و بتواند حق و حقوق آن ها را نیز مطالبه کند.
 مدیرکل دفتر پیش دبستانی آموزش و پرورش تاکید کرد: مربیان پیش دبستانی نیروهای غیردولتی هستند که کار بسیار مهم و سرنوشت ساز حاکمیتی انجام می دهند . مجریان برنامه های ملی این دوره هستند و از سال تحصیلی آینده ورود نیروهایی با رشته تحصیلی غیرمرتبط و فاقد شایستگی های لازم به این دوره ممنوع خواهد شد.
 فضلی در پایان به مربیان پیش دبستانی یادآور شد که کودکان امانت های الهی هستند که به آنها سپرده شده اند و باید در تربیت آنها بسیار دقت کنند  .

منبع: پانا

۲

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: