۷ ارد ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۵۰

برق نیروگاه اتمی بوشهر به بورس رسید

تولیدی نیروگاه‌ اتمی بوشهر پس از طی فرآیند پذیرش شرکت مادر تخصصی تولید و توسعه انرژی اتمی ایران (نیروگاه بوشهر) با ظرفیت تولید اسمی ١٠٠٠ مگاوات در بورس انرژی ایران قابل معامله شد.

به گزارش عیارآنلاین، برق نیروگاه اتمی بوشهر به عنوان کالای مشابه و سی و پنجمین عرضه‌کننده برق در تابلو برق بورس انرژی ایران پذیرش شد.

افزون بر نیروگاه اتمی بوشهر و ۶ نیروگاه سازمان آب و برق خوزستان که عرضه‌کنندگان دولتی برق در بورس انرژی ایران محسوب می‌شوند دیگر عرضه‌کنندگان برق، ٢٧ نیروگاه خصوصی را شامل می شوند که در عرضه در بازار برق بورس انرژی ایران فعالیت می‌کنند.

در سمت تقاضا نیز افزون بر ٣٩ شرکت توزیع نیروی برق بیش از ٩ شرکت خرده فروشی برق فعالند.

از زمان تاسیس بورس انرژی ایران و آغاز فعالیت بازار برق این بورس تاکنون بیش از ٢٩ میلیون مگاوات ساعت برق به ارزش حدود ١١ هزار میلیارد و ٣۶۴ میلیون ریال در این بورس معامله شده است که انتظار می‌رود با توجه به برنامه‌ریزیهای انجام شده شاهد افزایش قابل توجه سهم معاملات برق در سال ١٣٩۵ در این بورس باشیم.

از مهمترین برنامه‌های امسال بورس انرژی ایران با هدف توسعه و تعمیق معاملات برق می‌توان به فراهم آوردن امکان حضور مصرف‎کنندگان بزرگ برق بالای پنج مگاوات در بازار برق بورس انرژی ایران، تامین مالی به منظور اجرای طرحهای افزایش بازدهی و اجرای طرحهای توسعه‎ای صنعت برق با استفاده از اوراق سلف موازی استاندارد برق، راه‌اندازی صندوقهای پروژه و گسترش فعالیت شرکتهای خرده‌فروشی برق اشاره کرد.

منبع: شانا

۲

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: