رئیس سازمان هواپیمایی اعلام کرد

ورود ۵ تا ۸ فروند‌ ایرباس به کشور در سال جاری به شرط رفع موانع تأمین مالی

معاون وزیر راه با بیان اینکه در قرارداد ایرباس‌ها، در مرحله نخست ایرباس ۳۲۰ و ایرباس ۳۳۰ وارد کشور می‌شود، گفت: هیچ روحیه بازدارنده‌ای از سوی کشورهای اروپایی برای ممانعت از اجرا و نهایی شدن این پیش قرارداد مشاهده نمی‌کنیم.

به گزارش عیارآنلاین ،علی عابدزاده ‌بیان کرد: طبق پیش‌قرارداد شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی (هما) با شرکت هواپیماسازی ایرباس قرار است امسال ۵ تا ۸ فروند هواپیما به ایران تحویل داده شود.

وی گفت: امیدواریم هر چه زودتر مشکل تأمین مالی و فاینانس خرید این هواپیما از سوی مؤسسات و نهادهایی که قرار است این فاینانس را تامین کنند، برطرف شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ما هیچ روحیه بازدارنده‌ای از سوی کشورهای اروپایی برای ممانعت از اجرا و نهایی شدن این پیش قرارداد مشاهده نمی‌کنیم ادامه داد: روحیه تعامل کشورهای اروپایی با ایران وجود دارد و نهایی شدن پیش قرارداد خرید هواپیما ایرباس در مرحله اقدامات تجاری از سوی دو طرف است.

وی تاکید کرد: فروشندگان هواپیما در پی فروش محصولات خود هستند،بنابراین هیچ انگیزه‌ای برای عدم اجرای این توافق وجود ندارد و مشکلاتی که بعضا برای انعقاد قرارداد وجود دارد مربوط به مسائل سیاسی از سوی کشورهای اروپایی است که در پی رفع این موانع هستند.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با تاکید بر اینکه وزارت راه و شهرسازی و شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی نهایی شدن قرارداد برای ورود هواپیماهای ایرباس را پیگیری می‌کنند درباره اینکه در صورت نهایی شدن قرارداد چه نوع از هواپیماهای ایرباس در سال جاری میلادی وارد کشور می‌شوند،گفت: در مرحله نخست هواپیماهای خانواده ایرباس ۳۲۰ و ایرباس ۳۳۰ در سال ۲۰۱۶ وارد کشور می‌شوند.

منبع: فارس

تلگر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: