۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۳

کاهش ریسک‌ در تجارت بین المللی با انعقاد پیمان های پولی دو یا چند جانبه

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه انعقاد پیمان های پولی به حذف دلار از روابط تجاری منتهی می شود، افزود: انعقاد پیمان‌های پولی چندجانبه باعث کاهش ریسک‌ در انجام مبادلات اقتصادی بین المللی می شود.

به گزارش عیارآنلاین، موسی‌الرضا ثروتی درخصوص انعقاد پیمان های پولی دو و چندجانبه گفت: موضوع انعقاد پیمان های پولی در کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از دوسال قبل بطور جدی در حال بررسی و پیگیری است.

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بسیاری از کشورها در حال حاضر پیمان های پولی با یکدیگر منعقد کرده اند و دولت مکلف شده انجام این مهم را پیگیری کند.

انعقاد پیمان‌های پولی چندجانبه باعث کاهش ریسک‌ در مبادلات اقتصادی بین المللی می شود

این نماینده مردم درمجلس نهم، افزود: بانک مرکزی و وزارتخانه های امورخارجه و اقتصاد باید زمینه تسریع در انعقاد پیمان های پولی دو و چندجانبه را فراهم کنند.

ثروتی،تاکید کرد:موضوع انعقاد پیمان های پولی با کشورهایی که درحال حاضر از حجم مبادلات تجاری بیشتری برخورداریم، باید در اولویت باشد.

وی افزود: انعقاد پیمان های پولی دو و چند جانبه به حذف دلار از روابط تجاری منتهی می شود و تسهیل روابط اقتصادی از دیگر نتایج انجام این مهم است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی،افزود:انعقاد پیمان‌های پولی چندجانبه باعث کاهش ریسک‌ها در انجام مبادلات اقتصادی بین المللی می شود./

منبع: خانه ملت

۲

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: