۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۰۹
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام:

کاهش خام فروشی راهبرد نظام است

فاصله گرفتن از خام فروشی و تولید محصولات نهایی و با ارزش افزوده در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی از سوی تمام ارکان نظام مورد توجه ویژه است.

به گزارش عیارآنلاین، محسن رضایی، در آیین گرامیداشت میلاد حضرت علی (ع) که در شرکت پتروشیمی مسجدسلیمان برگزار شد، تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی را راهبرد ملی خواند و اظهار کرد: امسال در سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» همه باید با تلاش فراوان به سوی تحقق این امر گام بردارند.

وی افزود: امروز جمهوری اسلامی ایران در اوج اقتدار قرار دارد و در صورت بهره گیری از منابع موجود می توانیم به سوی تبدیل شدن به یک قدرت بزرگ اقتصادی حرکت کنیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر کاهش خام فروشی و لزوم تولید محصولات نهایی گفت: صنعت پتروشیمی ایران در راه تحقق اقتصاد مقاومتی و دوری از خام فروشی نقش مهمی را ایفا می کند و تولید محصولات مختلف پتروشیمی ارزش افزوده مطلوبی را به همراه دارد.

وی با بیان این که برنامه های جامعی برای توسعه استان خوزستان تدوین شده است، گفت: این استان به دلیل دارا بودن زیرساختهای مناسب بزودی تبدیل به منطقه بزرگ اقتصادی و انرژی خواهد شد و منطقه مسجد سلیمان می تواند به یک قطب مطمئن انرژی تبدیل شود.

به گزارش شرکت ملی صنایع پتروشیمی، رضایی تصریح کرد: پتروشیمی مسجد سلیمان می تواند برخی عقب ماندگیهای تاریخی موجود در سطح منطقه را مرتفع کند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به ظرفیتهای موجود کشورمان برای توسعه اقتصادی اظهار کرد: بزرگترین چالش کنونی اقتصاد کشور، عدم تبدیل ظرفیتهای موجود به ثروت است و امید است با عزمی ملی بتوانیم مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی و رسیدن به برنامه  های پیش بینی شده را هموار کنیم.

منبع: شانا

تلگر

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: