۴ ارد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۰

تسویه نقدی نخستین قراردادهای سلف موازی استاندارد نفت در بورس انرژی

عملیات تسویه نقدی نخستین تامین مالی شرکت ملی نفت ایران از طریق قرارداد سلف موازی استاندارد نفت کوره در نماد معاملاتی “سمانک ۹۵۱” در بورس انرژی ایران با موفقیت و در اولین روز از موعد تسویه انجام شد.

به گزارش عیارآنلاین، این اوراق که در تاریخ اول اردیبهشت ماه ۱۳۹۴ به ارزش ۵۰۰ میلیارد ریال و در قالب ۴۶۸۵۱ قرارداد از طریق بورس انرژی ایران به منظور تامین مالی شرکت ملی نفت ایران منتشر شد بود، سرانجام پس از گذشت یک سال و رسیدن به زمان سررسید ، متوقف و فرآیندهای مرتبط با تسویه اوراق مذکور در اولین روز کاری پس از سررسید انجام پذیرفت.

بورس انرژی عنوان کرده ؛ با توجه به اختیار فروش تبعی منضم به این قرارداد، خریداران قراردادهای مذکور با اعمال اختیار خود، ۱۲۵ درصد قیمت خرید در روز عرضه اولیه را دریافت نمودند، این اوراق همچنین منضم به اختیار خرید ۲۸ درصدی به منظور پوشش ریسک افزایش قیمت نفت کوره برای شرکت ملی نفت بوده است.

به گزارش فارس، در تاریخ ۰۹/۰۲/۹۵ نیز دومین قرارداد سلف موازی استاندارد نفت کوره شرکت ملی نفت ایران در نماد “سمانک ۹۵۲” سررسید خواهد شد و دارندگان این اوراق می‌توانند با ارائه درخواست رسمی خود مبنی بر تسویه نقدی و اعمال اختیار فروش تبعی یا تحویل فیزیکی دارایی پایه از طریق کارگزاران به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اقدام نمایند.

 منبع: فارس

تلگر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: