۴ ارد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۲
رئیس سازمان استاندارد خبر داد

تشخیص موردی بنزین غیراستاندارد در تهران/ اعلام نتیجه آزمون ۸ کلان‌شهر تا پایان اردیبهشت

رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: نمونه‌برداری‌هایی از پالایشگاه‌ها و جایگاه‌های تهران انجام شده و تنها در یک مورد میزان بنزن موجود در بنزین بالاتر از حد استاندارد بوده است.

به گزارش عیارآنلاین، نیره پیروزبخت در خصوص گزارش عملکرد وضعیت بنزین کشور اظهار داشت: کار نمونه گیری بنزین در ۸ کلان شهر اصلی صورت گرفته و بخش زیادی از این نمونه‌ها در آزمایشگاه بندرعباس سازمان استاندارد در حال بررسی است و تا پایان اردیبهشت ماه نتایج نهایی اعلام خواهد شد.

وی افزود: در نمونه برداری هایی که از پالایشگاه ها و جایگاه های تهران انجام شده است، نتایج مطلوبی از نظر گوگرد و هیدروکربن ها حاصل شده و تنها در یک مورد به طور مختصر میزان بنزن بالاتر از حد استاندارد بوده که البته نگران کننده نیست و در بقیه موارد نیز کیفیت در سطح استاندارد قرار داشته است.

پیروزبخت همچنین اظهار داشت: نتایج آزمایش ها به محض آماده شدن اعلام خواهد شد و در صورت وجود مشکل، مسئله مورد نظر را به وزارت نفت و کمیته مربوطه برای ریشه‌یابی ارائه می دهیم.

پیروز بخت همچنین در مورد ادعای واردات ژلاتین با منشأ خوکی اظهار داشت: اصالت سنجی ژلاتین در صورت ابهام گمرک انجام می شود که تاکنون موردی ابلاغ نشده است.

وی افزود: اصالت سنجی حلال بودن مواد غذایی به سازمان استاندارد مربوط می شود و در حال حاضر بحث حلال را زیر نظر نماینده ولی فقیه پیش می بریم.

وی تأکید کرد: در این حوزه پیش بینی هایی شده و باید در خصوص اصالت سنجی فعالیت هایی صورت گیرد.

 منبع: فارس

تلگر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: