سازمان دانش آموزی، یک سازمان غیردولتی است

کفاش، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش: سازمان دانش‌آموزی در سال ۷۶ مستقر شد و یک سازمان غیر دولتی و وابسته به آموزش و پرورش تأسیس شد و امروز معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش رئیس این تشکیلات است./ در سطح کشور این سازمان بسیار پرکار است و مأموریت تربیت اجتماعی دانش‌آموزان را برعهده دارد و دارای تشکیلات پیشتازان و فرزانگان بوده که بیش از یک میلیون نفر در کشور عضو این تشکیلات هستند./ سازمان دانش‌آموزی امروز به عنوان بازوی قدرتمند در خدمت آموزش و پرورش است و طرح‌های بزرگی مانند طرح کارآفرینی در معاونت متوسطه، توزیع شیر و کمک به معاونت پشتیبانی و طرح سلامت با حضور معاونت تربیت‌بدنی انجام شده است.

به گزارش عیارآنلاین، حمیدرضا کفاش معاون وزیر و رئیس سازمان دانش‌آموزی کشور در دیدار اعضای شرکت‌کننده در نخستین کنگره سازمان دانش‌آموزی با حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی که در حرم مطهر امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار داشت:‌ امور تربیتی یادگار شهیدان رجایی و باهنر است و قریب ۱۰۰ هزار مربی و مشاور تربیتی از میان یک میلیون و ۱۰۰ هزار فرهنگی در مدارس مشغول به کار هستند.

وی افزود: تشکیلات از سطح وزارتخانه تا سطح استان‌ها و مناطق مشغول به کار بوده و عهده‌دار فعالیت پرورشی و فوق‌ برنامه دانش‌آموزان هستند.

رئیس سازمان دانش‌آموزی کشور یادآور شد: سازمان دانش‌آموزی در سال ۷۶ مستقر شد و یک سازمان غیر دولتی و وابسته به آموزش و پرورش تأسیس شد و امروز معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش رئیس این تشکیلات است.

کفاش تأکید کرد: امروز در سطح کشور این سازمان بسیار پرکار است و مأموریت تربیت اجتماعی دانش‌آموزان را برعهده دارد و دارای تشکیلات پیشتازان و فرزانگان بوده که بیش از یک میلیون نفر در کشور عضو این تشکیلات هستند.

وی تصریح کرد: شوراهای دانش‌آموزی که در آبان انتخابات آن برگزار شد بین ۵ تا ۷ نفر در مدارس انتخاب می‌شوند و مجلس دانش‌آموزی نیز با ۱۵۰ نفر در مدت ۲ سال تشکیل می‌شود که دبیرخانه‌اش در سازمان دانش‌آموزی است.

رئیس سازمان دانش‌آموزی کشور افزود: انتخابات مجلس هشتم دانش‌آموزی انجام شده و بعد از ماه رمضان افتتاح این مجلس انجام می‌گیرد و خبرگزاری پانا به عنوان نهاد دانش‌آموزی با شعار «هر مدرسه یک خبرنگار دانش‌آموز» مشغول به کار است و یک تشکیل عظیم دانش‌آموزی است.

کفاش با اشاره به فعالیت‌های سازمان دانش‌آموزی یادآور شد: جشن نیکوکاری توسط سازمان دانش‌آموزی و با همکاری کمیته امداد انجام می‌شود، حضور در انجام درختکاری با کمک سازمان محیط زیست، اردوهای دانش‌آموزی یک و چند روز در شهرستان و سطح کشور و اردوهای زیارتی صورت می‌گیرد و در کل ۸۵۰۰ دانش‌آموز نیز تا به حال به عتبات اعزام شده‌اند.

وی تأکید کرد: سازمان دانش‌آموزی امروز به عنوان بازوی قدرتمند در خدمت آموزش و پرورش است و طرح‌های بزرگی مانند طرح کارآفرینی در معاونت متوسطه، توزیع شیر و کمک به معاونت پشتیبانی و طرح سلامت با حضور معاونت تربیت‌بدنی انجام شده است.

رئیس سازمان دانش‌آموزی کشور افزود:‌ برای اولین بار کنگره سازمان دانش‌آموزی تشکیل شد و فعالیت این سازمان در دولت تدبیر و امید گسترش خوبی داشته است و اولین کنگره طی دیروز و امروز با حضور ۶ نفر از هر استان شامل اعضا، مدرسین و مدیران سازمانی ـ استانی‌ این سازمان برگزار شد.

کفاش خطاب به حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) اهمیت فوق‌العاده‌ای برای قشر جوان قائل بودند و امروز این روحیه را در حضرتعالی می‌بینیم.

منبع: فارس

۲

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: