۵ ارد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۳

خرید ۱۷۰ هزار تن گندم از خوزستان سیل‌زده

با وجود آنکه سیل دو هفته گذشته استان خوزستان و مزارع گندم را درگیر مسائل و مشکلات مختلفی کرد، اما تاکنون میزان خرید تضمینی گندم از این استان به ۱۷۰ هزار تن رسیده است.

به گزارش عیارآنلاین، مجری طرح گندم گفت: خرید گندم از ۱۷ اسفندماه سال جاری از استان سیستان و بلوچستان آغاز شده و به مرور به پنج استان دیگر تسری یافته است.

اسماعیل اسفندیاری‌پور افزود: تاکنون به مباشرت شرکت بازرگانی دولتی و غله و همکاری سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور ۳۱۰ هزار تن گندم از بهره‌برداران گندم‌کار کشور خریداری شده است.

وی خاطرنشان کرد: امسال شش میلیون هکتار از اراضی آبی و دیم کشور به کشت گندم اختصاص یافته و نرخ گندم معمولی ۱۲ هزار و ۷۰۵ ریال و نرخ گندم دروم ۱۳ هزار و ۶۰ ریال برآورد شده است.

اسفندیاری‌پور ادامه داد: در سال گذشته هشت میلیون و ۸۰ هزار تن گندم خریداری شده، در حالی که ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تن محصول در کشور تولید شده است و امسال نیز پیش‌بینی می‌شود تولید گندم در کشور بیش از این مقدار باشد.

وی در پایان تصریح کرد: برخی مزارع گندم شهرستان‌های استان خوزستان که دچار آب‌گرفتگی شده بود، در شرایط حاضر وضعیت بهتری دارد و ممکن است در پاره‌ای مزارع، ریزش محصول در هنگام برداشت زیاد باشد، اما همچنان برداشت در حال انجام است.

منبع: ایانا

۲

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: