۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۹

یکی از مشکلات جدی آموزش و پرورش، نبود متولی برای تعمیر و نگهداری مدارس است

نوید ادهم، دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش: چشم انداز، اهداف و سیاست‌های اجرایی زیرنظام فضا و تجهیزات مورد بررسی قرار گرفت و بر بحث تعمیر و نگهداری مدارس به طور ویژه تأکید شد. متأسفانه امروز یکی از مشکلات جدی در آموزش و پرورش بحث نبود متولی برای تعمیر و نگهداری مدارس است و ساختار مناسبی برای تعمیر و نگهداری مدارس در سیستم آموزش و پرورش تعریف نشده است.

به گزارش عیارآنلاین، مهدی نوید ادهم با اشاره به برگزاری نهصد و بیست و نهمین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش با حضور وزیر و سایر اعضا اظهار داشت: در این جلسه گزارشی از فرآیند نظارت بر حسن اجرای مصوبات این شورا ارائه شد. براساس این گزارش سازمان اداری شورای عالی آموزش وپرورش به روش‌های مختلف بر اجرای مصوبات نظارت داشته و بازخوردهای لازم را برای اجرای مطلوب بهواحدهای ذی‌ربط ارائه می‌دهد.

وی افزود: در این جلسه وزیر آموزش و پرورش گزارشی از سفر خود به روسیه ارائه کرد که در این گزارش به آمادگی مسئولان روس جهت تبادل تجربیات برای ارتقای کیفیت تعلیم و تربیت به ویژه در حوزه تجلیل از معلمان موفق و فرآیند توانمندسازی آنها اشاره شد.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: پس از آن اعضای شورا وارد دستور کار اصلی شده و در ادامه نشست قبل موضوع زیرنظام فضا، تجهیزات و فناوری را مورد بررسی قرار دادند. رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گزارشی از عملکرد این سازمان ارائه کرد که به مواردی از جمله فعالیت‌های مربوط به مقاوم سازی مدارس اشاره شد.

نوید ادهم ادامه داد: با همراهی مجلس هفتم اعتبار لازم برای مقاوم سازی مدراس تأمین شد و امروزه آمار مدارس ایمن از ۳۳ درصد به ۶۷ درصد ارتقا پیدا کرده است.

وی بیان کرد: چشم انداز، اهداف و سیاست‌های اجرایی زیرنظام فضا و تجهیزات مورد بررسی قرار گرفت و بر بحث تعمیر و نگهداری مدارس به طور ویژه تأکید شد. متأسفانه امروز یکی از مشکلات جدی در آموزش و پرورش بحث نبود متولی برای تعمیر و نگهداری مدارس است و ساختار مناسبی برای تعمیر و نگهداری مدارس در سیستم آموزش و پرورش تعریف نشده است.

دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش افزود: این شورا تلاش می‌کند تا فرآیندی را به منظور مشخص شدن متولی خاص برای تعمیر ونگهداری مدارس طراحی کند که کلیات این موضوع در حال بررسی است و با تصویب آن زمینه استفاده بهینه از مدارس به عنوان سرمایه‌های ملی کشور فراهم می‌شود.

منبع: تسنیم

۲

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: