۴ ارد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۰

دولت باید به معضلات جوانان توجه ویژه ای داشته باشد

این جامعه شناس تصریح کرد: ازدواج و اشتغال از دغدغه های اصلی جوانان است و دولت باید این امور را در دستور کار خود قرار دهد و توجه ویژه ای به معضلات جوانان داشته باشد.

به گزارش عیارآنلاین ،انسیه میرزایی جامعه شناس با اشاره به گرایش جوانان به سوی حجاب عنوان کرد: ضرورت انجام اصلاحات فرهنگی و ایجاد تغییرات اجتماعی متناسب برای تحقق برخی آرمان های انقلاب اسلامی، به رغم اجتناب ناپذیری و تعین یابی قهری، کاری طولانی مدت و نیازمند سیاست گذاری، برنامه ریزی و مدیریت اجرایی و اعمال سیاست های رصدی و کنترلی دقیق و هماهنگ است.

وی افزود: اگر وضع موجود که چندان هم قابل قبول نیست را در کنار عوامل ساختاری و اغراض و انگیزه های فردی، از ضعف عملکرد و ناهماهنگی نهادها وسازمان های مسئول در سال های اخیر ناشی بدانیم، قاعدتا اصلاح این وضعیت نیز تاحد زیاد به آسیب شناسی دقیق وضع موجود، شناسایی نقاط قوت و ضعف، تجدید نظر در سیاست ها و رویه های اعمال شده و … بستگی  خواهد داشت.

میرزایی ادامه داد: برخی از اقدامات و بایسته های متناسب با وظایف و رسالت فرهنگی دولت اسلامی عبارت از تلقی بی حجابی و بدحجابی به عنوان یک معضل فرهنگی بسیار مخرب و در عین حال علاج پذیر؛ انجام مطالعات و تحقیقات گسترده و روشمند برای شناسایی دقیق وضعیت موجود، روندهای جاری و برآورد وضعیت های محتمل در آینده؛ طراحی و تدوین نظامی جامع از سیاست نامه ها و دستورالعمل های اجرایی سلسله مراتبی  و دارای چینش طولی نظاموار متناسب با خواسته ها و نیازها است.

این جامعه شناس اظهار داشت: نظارت بیشتر بر محصولات فرهنگی مورد استفاده قشر نوجوان و جوان(مثل فیلم ها و سریالها، بازیها، کتابها، نشریات، عکسها، موسیقی ها و…) از دیگر اقدامات متناسب با وظایف  و رسالت فرهنگی دولت اسلامی  است و همچنین دولت باید نظارت بیشتری برجنبه های فرهنگی اماکن محل حضور قشر جوان و نو جوان داشته باشد.

وی گفت: توجه به اشتغال، ازدواج و مسکن جوانان نیز بسیار مهم است، در هر حال، از دولت اسلامی انتظار می رود که در همه سیاست ها و تدابیر ریز و درشت اتخاذ شده، مصالح جمعی و نه لزوما رضایت جمعی را منظور نظر قرار دهد. البته باید به مشکلات کار در این عرصه و موانع موجود در مسیر دست یابی به نتایج در خور انتظار در وضعیت و شرایط کنونی و روند های آتی، عمیقا بذل توجه داشت و توقع معقول و موجه ای از  مسئولان امر داشته باشیم.

منبع: زنان خبر

تلگر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: